Tarr s Wiebauerom získali v Poznani vo finále na 1000 m striebro

TASR|14. máj 2006 o 11:46

Poznaň 14. mája (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Juraj Tarr, Andrej Wiebauer si výborne počínal v A-finále K2 na 1000 m na úvodnom podujatí Svetového ...

Poznaň 14. mája (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Juraj Tarr, Andrej Wiebauer si výborne počínal v A-finále K2 na 1000 m na úvodnom podujatí Svetového pohára v Poznani, keď časom 3:13,474 obsadil striebornú priečku so sekundovou stratou na favorizovanú nemeckú posádku Andreas Ihle, Rupert Wagner. Tarr s Wiebauerom dosiahli v silnej konkurencii životný úspech na podujatí takéhoto rangu a potvrdili sľubnú formu, ktorú naznačili už v sobotňajšom A-finále na 500 m, kde skončili štvrtí.

Strieborní medailisti z K4 na 500 m z vlaňajších ME nechali v A-finále K2 na kilometrovej trati za sebou prejádu posádok patriach medzi svetovú špičku, keď zdolali nórsky tandem Mattis Ness, Jacob Norenberg, druhú nemeckú loď Philip Flossel, Torsten Eckbrett i Portugalčanov Leonela Correlu s Pedrom Santosom, ktorí ich v sobotu pripravili o bronz.

K2 - A-finále: 1. Andreas Ihle, Rupert Wagner (Nem.) 3:12,454, 2. JURAJ TARR, Andrej WIEBAUER (SR) 3:13,474, 3. Mattis Ness, Jacob Norenberg (Nór.) 3:14,044

Domov»Ďalšie športy»Tarr s Wiebauerom získali v Poznani vo finále na 1000 m striebro