Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Roland Garros je pre našu Suchú ako zakliaty

Dnes vstúpia do bojov na druhom grandslamovom turnaji roka vo francúzskej metropole aj naše tenisové jednotky Hantuchová a HrbatýZ Paríža od nášho redaktora Ondreja GajdošaPARÍŽ - V druhý deň 105. ročníka grandslamového turnaja Roland Garros sa všetko ..

Slovenská tenistka Martina Suchá nestačila v 1. kole turnaja Roland Garrosa v Paríži na šiestu nasadenú Rusku Jelenu Dementievovú a prehrala s ňou 6:7, 2:6. FOTO SME - ONDREJ GAJDOŠ

Dnes vstúpia do bojov na druhom grandslamovom turnaji roka vo francúzskej metropole aj naše tenisové jednotky Hantuchová a HrbatýZ Paríža od nášho redaktora Ondreja GajdošaPARÍŽ - V druhý deň 105. ročníka grandslamového turnaja Roland Garros sa všetko podstatné z hľadiska slovenského tenisu odohralo na dvorci číslo 1. Najprv Jarmila Gajdošová pri svojej premiére v hlavnej súťaži v dvojhre zdolala v troch setoch domácu Stéphanie Cohenovú-Alorovú a podvečer Martina Suchá podľahla v dvoch setoch favorizovanej turnajovej šestke Jelene Dementievovej z Ruska. Včerajšie počasie v Paríži pripomínalo apríl: zrána pršalo, bolo chladno, fúkal vietor, popoludní na chvíľu vykuklo slnko, ale v zápase Dementievová - Suchá opäť popŕchalo. Stanovený program sa však dodržal a v areáli sledovali zápasy tisícky divákov. Dnes vstúpia do turnaja aj naše tenisové jednotky Daniela Hantuchová (so Španielkou Dominguezovou-Linovou) a Dominik Hrbatý (s argentínskym kvalifikantom Roitmanom).

Gajdošová v súboji s domácou tenistkou Stéphanie Cohenovou-Alorovou, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu, splnila úlohu papierovej favoritky, hoci na konci druhého setu sa jej vývoj na chvíľu vymkol z rúk. Naša mladá hráčka začala veľmi koncentrovane, vychádzal jej servis, vo výmenách od základnej čiary bola tvrdšia a presnejšia. Francúzka nevládala v prvom sete odolávať tlaku. Aj v druhom sete išlo všetko ako po masle až do stavu 4:1. Cohenová pri svojom podaní znížila a vzápätí prelomila servis slovenskej tenistky. Gajdošová znervóznela, kazila aj ľahké loptičky. Za vyrovnaného stavu 4:4 stačila naša hráčka ešte získať jeden gem, no potom prehrala ďalšie tri aj druhý set. V treťom rozhodol dobrý nástup Gajdošovej, viedla 4:0 a hoci nehrala bezchybne a dovolila súperke znížiť, víťazstvo už nepustila. Gajdošová (SR) - Cohenová-Alorová (Fr.) 6:2, 5:7, 6:3 za 1:48 h. Zápasová štatistika: esá 5:1, dvojchyby 1:7, víťazné údery 38:27, nevynútené chyby 46:42, využité brejkbaly 7:5.

Suchá nemala šťastie už pri žrebovaní, keď dostala finalistku tohto turnaja spred dvoch rokov. V prvom vzájomnom súboji naša hráčka Rusku zaskočila dobrou hrou zo základnej čiary a Suchá využila aj tradične slabšie podanie Dementievovej. Slovenská tenistka viedla 4:0, neskôr ešte 5:1. Ani to však nestačilo na zisk prvého setu. Dementievová spresnila hru a štyrmi víťaznými gemami dotiahla na 5:5. Suchá ešte získala gem na 6:5 a neskôr sa v tajbrejku držala do stavu 3:3. No skúsenejšia súperka získala rozhodujúce body. Aj v druhom sete videli diváci prudké výmeny zo základnej čiary. Dementievová získala náskok 3:0 a hoci Suchá ešte zdramatizovala priebeh (3:2), záver už patril ruskej hráčke.

Dementievová - Suchá (SR) 7:6, 6:2 za 1:39 h. Zápasová štatistika: esá 1:0, dvojchyby 8:2, víťazné údery 30:11, nevynútené chyby 43:40, využité brejkbaly 6:4. Suchá od roku 2002 zakaždým skončila na Roland Garros v 1. kole (v roku 2003 neštartovala).