Roland Garros: Hantuchová postúpila do 2. kola

SITA|30. máj 2006 o 12:23

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potvrdila úlohu favoritky a v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potvrdila úlohu favoritky a v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) zdolala Španielku Lourdes Dominguezovú-Linovú 6:1, 6:4. Po hladko vyhratom prvom sete musela pätnásta nasadená hráčka v druhom dejstve zabojovať. Za vyrovnaného stavu 4:4 Hantuchová dokázala opäť preraziť súperkino podanie a následne doviesť duel do víťazného konca. V 2. kole čaká na 23-ročnú rodáčku z Popradu Emmanuelle Gagliardiová zo Švajčiarska. Hantuchová postúpila do 2. kola Roland Garros piatykrát v kariére, jej maximom je zatiaľ osemfinále z roku

Dvojhra - 1. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Lourdes Dominguezová-Linová (Šp.) 6:1, 6:4

Hantuchová vstúpila do zápasu výborne, dvakrát zobrala súperke podanie a rýchlo viedla už 5:0. Prvý set získala Slovenka, ktorej patrí v renkingu WTA 18. miesto, hladko 6:1 a aj na začiatku druhého dejstva získala hneď brejk. Španielska antuková špecialistka Dominguezová-Linová (44. vo WTA Tour) sa však vzchopila, spresnila svoje údery a dokázala obrátiť na 3:1 vo svoj prospech. Hantuchová v týchto fázach zápasu pokazila niekoľko jednoduchých loptičiek, no dokázala si udržať koncentráciu a vzápätí vyrovnať na 3:3. Slovenka potom získala rozhodujúci brejk na 5:4 a následne pri svojom podaní už dotiahla zápas do víťazného konca. Hantuchová hrala v stretnutí aktívne a na víťazné údery súperku prestrieľala 27:12.

Hlas:

Daniela Hantuchová: "Som veľmi šťastná, že som zdolala nepríjemnú Španielku. Vedela som, že je behavou hráčkou a antukovou špecialistkou. V prvom sete som podala veľmi dobrý, prakticky bezchybný výkon. V druhom sete síce Španielke vyšlo pár stopbalov, ale napokon som ju aktívnejšou hrou zdolala."

Domov»Tenis»Roland Garros: Hantuchová postúpila do 2. kola