Roland Garros: Hrbatý po päťsetovom boji v 2. kole

SITA|30. máj 2006 o 15:31

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvládol úvodnú dvojhru na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur), keď zdolal Argentínčana Sergia ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý zvládol úvodnú dvojhru na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur), v ktorej zdolal Argentínčana Sergia Roitmana po tuhom boji za 164 minút 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3. Dvadsaťosemročný Bratislavčan vďaka agresívnejšej hre získal pomerne rýchlo úvodné dva sety, no v ďalších dvoch aj vďaka väčšiemu počtu nevynútených chýb ťahal za kratší koniec. V rozhodujúcom sete nasadený Slovák (22.) prelomil súperovo podanie na 5:3 a následne už pri svojom servise dotiahol duel do víťazného konca. Jediný slovenský zástupca v mužskej dvojhre sa v 2. kole stretne s chorvátskym dlháňom Ivom Karlovičom. Hrbatý pri svojej desiatej účasti na Roland Garros postúpil siedmykrát do 2. kola, pričom jeho vrcholom je semifinále z roku 1999.

Dvojhra - 1. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Sergio Roitman (Arg.) 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3

V úvodnom sete si obaja súperi držali podanie do stavu 2:2, no potom útočnejšie hrajúci Hrbatý vyhral tri hry v rade a viedol 5:2. Argentínčanovi sa však vzápätí podaril rebrejk, a tak slovenská jednotka využila na zisk setu až ďalšie svoje podanie - 6:4. Hrbatý (24. v ATP Entry) aj v úvode druhého dejstva potvrdzoval úlohu favorita, keď súperovi zobral dvakrát podanie a opäť vysoko viedol 5:1. Potom už pri vlastnom podaní upravil na 2:0 na sety. Dobre rozohratý zápas sa začal obracať v šiestej hre tretieho dejstva, keď argentínsky kvalifikant (117. v ATP Entry) dokázal po brejku po prvý raz v stretnutí odskočiť na rozdiel dvoch hier (4:2). Roitman trpezlivo čakal na chyby slovenského tenistu a dokázal set doviesť do víťazného konca 6:3. Psychicky povzbudený Argentínčan získal aj prvú hru štvrtého setu a hoci Hrbatý dokázal vyrovnať na 2:2, následným rebrejkom sa jeho súper dostal opäť na koňa a po víťazstve 6:2 vyrovnal na 2:2 na sety. V rozhodujúcom piatom dejstve si obaja súperi držali servis až do ôsmej hry, v ktorom sa favorizovanému Slovákovi podaril rozhodujúci brejk na 5:3. Hrbatý potom potvrdil svoju dobrú bilanciu päťsetových zápasov a duel už doviedol do víťazného konca. Dvadsaťosemročný Bratislavčan dokázal v stretnutí zahrať 6 es a aj keď urobil viac nevynútených chýb, na víťazné údery vyhral jasne 51:34.

Hlas:

Dominik Hrbatý: "Bol to dobrý antukový zápas. Výborne som podával a keď som si urobil náskok, tak Argentínčan hral odovzdanejšie. Po prehratých dvoch setoch sa však uvoľnil, začal lepšie podávať a celkovo zlepšil svoju hru. Z mojej strany som najslabší výkon podal vo štvrtom sete. V rozhodujúcom dejstve som sa však dokázal opäť skoncentrovať, brejknúť súpera a napokon doviesť zápas do víťazného konca."

Domov»Tenis»Roland Garros: Hrbatý po päťsetovom boji v 2. kole