Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
PO UTORKU TRIO SLOVÁKOV V 2. KOLE ROLAND GARROS

Roland Garros - Hrbatý aj Hantuchová v 2. kole

PARÍŽ 30. mája (SITA) - V utorok vstúpili do bojov na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) poslední dvaja slovenskí zástupcovia vo dvojhrách - Daniela ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - V utorok vstúpili do bojov na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) poslední dvaja slovenskí zástupcovia vo dvojhrách - Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý. Obe slovenské jednotky v zápasoch 1. kola uspeli a pridali sa tak k Jarmile Gajdošovej, ktorá si postup do 2. kola vybojovala už v pondelok. Sitom 1. kola neprešla v pondelok Martina Suchá.

Hantuchová potvrdila úlohu favoritky a zdolala Španielku Lourdes Dominguezovú-Linovú 6:1, 6:4. Po hladko vyhratom prvom sete musela pätnásta nasadená hráčka v druhom dejstve zabojovať. Za vyrovnaného stavu 4:4 Hantuchová dokázala opäť preraziť súperkino podanie a následne doviesť duel do víťazného konca. V 2. kole čaká na 23-ročnú rodáčku z Popradu Emmanuelle Gagliardiová zo Švajčiarska. Hantuchová postúpila do 2. kola Roland Garros piatykrát v kariére, jej maximom je zatiaľ osemfinále z roku 2002.

Dominik Hrbatý zvládol úvodnú dvojhru v Paríži až po tuhom boji s Argentínčanom Sergiom Roitmanom za 164 minút 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3. Dvadsaťosemročný Bratislavčan vďaka agresívnejšej hre získal pomerne rýchlo úvodné dva sety, no v ďalších dvoch aj vďaka väčšiemu počtu nevynútených chýb ťahal za kratší koniec. V rozhodujúcom sete nasadený Slovák (22.) prelomil súperovo podanie na 5:3 a následne už pri svojom servise dotiahol duel do víťazného konca. Jediný slovenský zástupca v mužskej dvojhre sa v 2. kole stretne s chorvátskym dlháňom Ivom Karlovičom. Hrbatý pri svojej desiatej účasti na Roland Garros postúpil siedmykrát do 2. kola, pričom jeho vrcholom je semifinále z roku 1999.

Dvojhra - 1. kolo

Daniela Hantuchová (15-SR) - Lourdes Dominguezová-Linová (Šp.) 6:1, 6:4

Hantuchová vstúpila do zápasu výborne, dvakrát zobrala súperke podanie a rýchlo viedla už 5:0. Prvý set získala Slovenka, ktorej patrí v renkingu WTA 18. miesto, hladko 6:1 a aj na začiatku druhého dejstva získala hneď brejk. Španielska antuková špecialistka Dominguezová-Linová (44. vo WTA Tour) sa však vzchopila, spresnila svoje údery a dokázala obrátiť na 3:1 vo svoj prospech. Hantuchová v týchto fázach zápasu pokazila niekoľko jednoduchých loptičiek, no dokázala si udržať koncentráciu a vzápätí vyrovnať na 3:3. Slovenka potom získala rozhodujúci brejk na 5:4 a následne pri svojom podaní už dotiahla zápas do víťazného konca. Hantuchová hrala v stretnutí aktívne a na víťazné údery súperku prestrieľala 27:12.

Daniela Hantuchová: "Som veľmi šťastná, že som zdolala nepríjemnú Španielku. Vedela som, že je behavou hráčkou a antukovou špecialistkou. V prvom sete som podala veľmi dobrý, prakticky bezchybný výkon. V druhom sete síce Španielke vyšlo pár stopbalov, ale napokon som ju aktívnejšou hrou zdolala."

Dominik Hrbatý (22-SR) - Sergio Roitman (Arg.) 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3

V úvodnom sete si obaja súperi držali podanie do stavu 2:2, no potom útočnejšie hrajúci Hrbatý vyhral tri hry v rade a viedol 5:2. Argentínčanovi sa však vzápätí podaril rebrejk, a tak slovenská jednotka využila na zisk setu až ďalšie svoje podanie - 6:4. Hrbatý (24. v ATP Entry) aj v úvode druhého dejstva potvrdzoval úlohu favorita, keď súperovi zobral dvakrát podanie a opäť vysoko viedol 5:1. Potom už pri vlastnom podaní upravil na 2:0 na sety. Dobre rozohratý zápas sa začal obracať v šiestej hre tretieho dejstva, keď argentínsky kvalifikant (117. v ATP Entry) dokázal po brejku po prvý raz v stretnutí odskočiť na rozdiel dvoch hier (4:2). Roitman trpezlivo čakal na chyby slovenského tenistu a dokázal set doviesť do víťazného konca 6:3. Psychicky povzbudený Argentínčan získal aj prvú hru štvrtého setu a hoci Hrbatý dokázal vyrovnať na 2:2, následným rebrejkom sa jeho súper dostal opäť na koňa a po víťazstve 6:2 vyrovnal na 2:2 na sety. V rozhodujúcom piatom dejstve si obaja súperi držali servis až do ôsmej hry, v ktorom sa favorizovanému Slovákovi podaril rozhodujúci brejk na 5:3. Hrbatý potom potvrdil svoju dobrú bilanciu päťsetových zápasov a duel už doviedol do víťazného konca. Dvadsaťosemročný Bratislavčan dokázal v stretnutí zahrať 6 es a aj keď urobil viac nevynútených chýb, na víťazné údery vyhral jasne 51:34.

Dominik Hrbatý: "Bol to dobrý antukový zápas. Výborne som podával a keď som si urobil náskok, tak Argentínčan hral odovzdanejšie. Po prehratých dvoch setoch sa však uvoľnil, začal lepšie podávať a celkovo zlepšil svoju hru. Z mojej strany som najslabší výkon podal vo štvrtom sete. V rozhodujúcom dejstve som sa však dokázal opäť skoncentrovať, brejknúť súpera a napokon doviesť zápas do víťazného konca."