Som Dinara a nie iba Maratova sestra, tvrdí Safinová

SITA|31. máj 2006 o 17:01

PARÍŽ 31. mája (SITA, AFP) - Dinara Safinová sa vymanila z tieňa svojho slávnejšieho brata Marata. Inými slovami, zatiaľ čo Safin skončil na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži už v úvodnom kole ...

PARÍŽ 31. mája (SITA, AFP) - Dinara Safinová sa vymanila z tieňa svojho slávnejšieho brata Marata. Inými slovami, zatiaľ čo Safin skončil na druhom grandslamovom turnaji roka v Paríži už v úvodnom kole dvojhry na rakete Čiľana Fernanda Gonzaleza, jeho mladšia sestra je už v 3. kole. Dinara si v stredu v zápase 2. kola poradila s Češkou Hanou Šromovou hladko 6:0, 6:2. "Stále som bola len niečo ako Maratova sestra. Vždy som chcela dokázať, že tiež viem hrať tenis. Mám svoje meno, volám sa Dinara," citujú francúzske médiá 20-ročnú Rusku. Safinová sa po prvý raz dostala na Grand Slame ďalej ako súrodenec Marat. "Vždy som chcela byť raz lepšia a veľmi tvrdo som na tom pracovala. Mám pocit, že výsledky tejto driny sa pomaly dostavujú," dodala Ruska. Jej brat už počas víťaznej púte na Australian Open 2005 médiá upozorňoval, že sestra Dinara raz bude v ženskom rebríčku veľmi vysoko. "Veľmi sa zlepšila. Dnes už neprehrá len tak s hocikým," vyjadril sa Marat Safin.