Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
VO ŠTVRTOK V PARÍŽI HANTUCHOVÁ A HRBATÝ VO DVOJHRE AJ ŠTVORHRE

V stredu uspela len Husárová vo štvorhre

PARÍŽ 31. mája (SITA) - V stredajšom programe štvrtého hracieho dňa na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) uspela z troch Sloveniek, ktoré boli ...

PARÍŽ 31. mája (SITA) - V stredajšom programe štvrtého hracieho dňa na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) uspela z troch Sloveniek, ktoré boli v hre vo dvojhre aj štvorhre, iba deblová špecialistka Janette Husárová. Spolu s Indkou Saniou Mirzovou hladko zdolali v zápase 1. kola kolumbijsko-španielsku dvojicu Catalina Castanová, Conchita Martinezová-Granadosová 6:1, 6:3. V 2. kole čakajú na slovensko-indický pár turnajové trojky - Nemka Anna-Lena Grönefeldová a Američanka Meghann Shaughnessyová. Vo štvorhre neuspela Martina Suchá, ktorá po boku Češky Lucie Hradeckej nestačili na ôsmy nasadený španielsko-argentínsky pár Virginia Ruanová-Pacualová, Paola Suarezová a podľahli hladko 2:6, 0:6.

V stredu sa s Parížom lúčila Jarmila Gajdošová vo dvojhre. Devätnásťročná Slovenka podľahla favorizovanej Švajčiarke a zároveň nasadenej sedmičke turnaja Patty Schnyderovej za 65 minút 4:6, 2:6. Napriek hladkej prehre dokázala Gajdošová vyhrať na Roland Garros svoj prvý singlový zápas na grandslamovom turnaji v kariére.

Stretnutie 1. kola mužskej štvorhry Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák - Greg Rusedski, Tomáš Zíb preložili na štvrtok. V tento deň sa predstavia v 2. kole dvojhry obe slovenské jednotky. Dominik Hrbatý (nasadené číslo 22) si zmeria sily s chorvátskym obrom Ivom Karlovičom (dvorec č. 16, prvý zápas o 11.10 h). Daniela Hantuchová (15) bude na kurte číslo 7 favoritkou súboja so Švajčiarkou Emmanuelle Gagliardiovou, ktorý sa rovnako začne v úvode programu už po 11.00 h. Hantuchová sa vo štvrtok navyše predstaví aj vo štvorhre po boku Japonky Ai Sugijamovej.

Slováci v stredu na Roland Garros 2006 - súhrn:

Dvojhra - 2. kolo:

Jarmila Gajdošová (SR) - Patty Schnyderová (7-Švajč.) 4:6, 2:6 za 65 min

Mladá Slovenka (100. v rebríčku WTA) začala stretnutie, v ktorom nemala čo stratiť, vo veľkom štýle. Hneď v úvode vzala ofenzívnou hrou súperke podanie a vzápätí brejk potvrdila ziskom vlastného. Za stavu 4:2 mala Gajdošová ďalšie dve brejkbaly, ale ani jeden nevyužila. Potom sa súperka chytila a sériou štyroch gemov v rade získala prvý set za 37 minút 6:4. Slovenka doplatila na nevyužité brejkové možnosti, zo siedmich využila len jedinú. V druhom sete sa už výrazne presadila 27-ročná Švajčiarka. V úvode sa ešte súperky ťahali o každú loptu, ale potom si Schnyderová vytvorila náskok 5:0. Gajdošová sa však nevzdávala a znížila na 2:5. Ďalšie svoje podanie však už nezvládla a druhý set prehrala 2:6. Celkovo urobila Slovenka v stretnutí 40 nevynútených chýb, zatiaľ čo skúsenejšia švajčiarska ľaváčka iba 26. Na víťazné údery však vyhrala Slovenka 24:18.

Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárová, Sania Mirzová (SR/India) - Catalina Castanová, Conchita Martinezová-Granadosová (Kol./Šp.) 6:1, 6:3

Martina Suchá, Lucia Hradecká (SR/ČR) - Virginia Ruanová-Pascualová, Paola Suarezová (8-Šp./Arg.) 2:6, 0:6

Štvrtkový program Slovákov na Roland Garros 2006:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Emmanuelle Gagliardiová (Švajč.) - dvorec. č. 7, prvý zápas, začiatok o 11.10 h SELČ

Dominik Hrbatý (22-SR) - Ivo Karlovič (Chorv.) - dvorec. č. 16, prvý zápas, o 11.10 h

Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák (SR) - Greg Rusedski, Tomáš Zíb (V. Brit./ČR) - dvorec č. 16, štvrtý zápas, cca po 16.00 h

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (5-SR/Jap.) - Caroline Dheninová, Mathilde Johanssonová (Fr.) - dvorec č. 9, štvrtý zápas, cca po 15.30 h