Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
DOMINIK HRBATÝ (22-SR) - IVO KARLOVIČ (CHORV.) 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2

Roland Garros: Hrbatý zdolal Karloviča v 5. setoch

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Po Daniele Hantuchovej postúpila do 3. kola dvojhry na Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) aj slovenská mužská jednotka Dominik Hrbatý. Dvadsiaty druhý nasadený hráč ...

PARÍŽ 1. júna (SITA) - Po Daniele Hantuchovej postúpila do 3. kola dvojhry na Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) aj slovenská mužská jednotka Dominik Hrbatý. Dvadsiaty druhý nasadený hráč turnaja si vo štvrtkovom dueli 2. kola poradil s obávaným Chorvátom Ivom Karlovičom za 204 minút 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2.

Hrbatý opäť raz vyhral päťsetový maratón a zatiaľ úspešne kopíruje svoje vystúpenie z tohtoročného Australian Open v Melbourne, kde rovnako vyhral svoje zápasy v prvých dvoch kolách v piatich setoch. Dvadsaťosemročný Bratislavčan postúpil na parížskej antuke do 3. kola pri svojej desiatej účasti iba po tretí raz a prvýkrát od roku 1999, keď sa zastavil až v semifinále. Hrbatý zdolal Karloviča v treťom vzájomnom súboji po prvý raz (bilancia 1:2). Jeho súperom v boji o postup do osemfinále bude štrnásty nasadený Austrálčan Lleyton Hewitt.

Dvojhra - 2. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Ivo Karlovič (Chorv.) 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2

V zápasoch s výborne podávajúcim dlháňom Karlovičom (208 cm) je dôležité držať si servis. Slovenský tenista ho prehral v siedmom geme I. setu a keďže 27-ročný Chorvát (51. v ATP Entry) pri tom svojom nezaváhal ani raz, vyhral set 6:4. V druhom sete si obaja tenisti strážili podanie až do stavu 5:4. Vtedy sa postavil k servisu Chorvát a Hrbatý sa dostal za stavu 0:40 k trom brejkbalom. Karlovič ich odvrátil, ale pri štvrtom setbale bol už Hrbatý úspešný. Po prvý raz obávaného "delostrelca" brejkol a vyhral druhý set 6:4. V treťom dejstve však už Karlovič stratu podania nepripustil. Keďže Hrbatý rovnako dobre podával, set sa musel rozhodnúť v tajbrejku. V ňom ťahal slovenský tenista od začiatku za kratší koniec a prehral ho 2:7. Psychická výhoda sa za stavu 2:1 na sety preniesla na stranu Chorváta. Štvrtý set sa opäť niesol v duchu predchádzajúcich troch. Hráči si strážili svoje podanie, ale tajbrejk sa napokon nehral. V jedenástom geme Hrbatý svojho súpera po druhý raz v zápase brejkol a keďže potom premenil pri svojom podaní druhý setbal na 7:5, vyrovnal stav setov na 2:2. Piaty set je špecialitou "nezničiteľného" slovenského hráča. Hneď v úvode súperovi opäť vzal podanie a keď neskôr po ďalšom úspešnom brejku zvýšil na 5:2, chorvátskeho protivníka definitívne zlomil. Záverečné podanie už zvládol a obávaného súpera zdolal v treťom vzájomnom dueli po prvý raz.

Hlas:

Dominik Hrbatý: "Po každom víťaznom zápase mám dobrý pocit. Teší ma, že som Karloviča porazil vôbec po prvý raz a z psychického hľadiska je dobré, že som len raz prehral svoje podanie. Chorvát bol favoritom, pretože ma predtým dvakrát zdolal. V prvom sete som som stratil servis, ale vedel som, že keď si ho ďalej dokážem podržať a nebudem robiť chyby od základnej čiary, mám šancu na víťazstvo. Taktika bola jasná: snažil som sa vrátiť mu jeho druhý servis do bekhendovej strany a potom uhrať body vo výmenách."