Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
POČASIE NA GRANDSLAMOVOM TURNAJI ROLAND GARROS V PARÍŽI ANI VČERA NEDOVOLILO NAPLNIŤ PLÁNOVANÝ PROGRAM

Slovenská dvojica H+H je už v 3. kole

PARÍŽ - Aj v piaty deň 105. ročníka grandslamového turnaja Roland Garros dážď narušil plánovaný program zápasov, ale ešte kým sa o tretej spustil, ...

Parížsky dážď aj včera komplikoval tenistom program. FOTO - REUTERS

PARÍŽ - Aj v piaty deň 105. ročníka grandslamového turnaja Roland Garros dážď narušil plánovaný program zápasov, ale ešte kým sa o tretej spustil, stihli naše jednotky Daniela Hantuchová aj Dominik Hrbatý vyhrať svoje zápasy a postúpili do 3. kola. Po dvojhodinovej prestávke sa potom na parížskej antuke hralo až do súmraku.

Hantuchová aj Hrbatý nastúpili na zápasy 2. kola dvojhry už o jedenástej. Naša tenistka (18. vo WTA) začala proti skúsenej Švajčiarke Emmanuelle Gagliardiovej (98.) rozpačito, vo výmenách od základnej čiary veľa kazila. Hantuchová prehrávala 0:4, keď pri svojom podaní konečne získala prvý gem. Stačila ešte znížiť na 3:4, ale súperka už set nepustila z rúk.

Od druhého setu už hrala 23-ročná Slovenska presnejšie, rozbehávala súperku do strán a zakončovala. V druhom sete viedla Hantuchová 4:1, vyhrala ho bez problémov. V treťom sete za stavu 2:2 vybojovala tri gemy za sebou a pripravila si rozhodujúci náskok. Hantuchová (15-SR) - Gagliardiová (Švajč.) 3:6, 6:2, 6:3 za 1:59 h. Zápasová štatistika: úspešnosť 1. podania 65 perc.:65 perc., esá 1:0, dvojchyby 3:7, nevynútené chyby 45:38, víťazné lopty 43:24, využité brejkbaly 9:7. V sobotňajšom 3. kole sa Hantuchová stretne s Francúzkou Nathalie Dechyovou (23.), s ktorou v zápasovej bilancii vedie 3:2, ale naposledy s ňou vlani v Luxemburgu prehrala 1:6, 4:6.

Hrbatý nastúpil na poslednom dvorci č. 16 proti vyše dvojmetrovému dlháňovi Karlovičovi z Chorvátska. Náš tenista sa nenechal vyviesť z miery prudkým podaním súpera a hoci ho zaváhanie pri servise v siedmom geme stálo stratu prvého setu, v ďalšom priebehu si už udržal podanie. To bol základ víťazstva Hrbatého nad obávaným strelcom. V druhom i štvrtom sete brejkol Dominik chorvátskeho tenistu raz, v rozhodujúcom piatom sete dokonca dva razy. Hrbatý (22-SR) - Karlovič (Chorv.) 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2 za 3:24 h. Zápasová štatistika: úspešnosť 1. podania 59 perc.:73 perc., esá 11:31, dvojchyby 7:1, nevynútené chyby 48:88, víťazné lopty 54:70, využité brejkbaly 4:1.

V sobotňajšom súboji o postup do osemfinále čaká Hrbatého (24. v rebríčku Entry) Austrálčan Lleyton Hewit (14.), s ktorým má nepriaznivú zápasovú bilanciu 0:2, ale na antuke sa ešte nestretli.

Z nasadených vypadli včera deviatka Gonzalez z Čile, devätnástka Baghdatis z Cypru aj dvadsaťjednotka Grosjean z Francúzska.

Výsledky

Roland Garros, muži 2. kolo, (dotácia 14 265 800 eur): Hrbatý (22-SR) - Karlovič (Chorv.) 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2, Benneteau (Fr.) - Baghdatis (19-Cypr.) 3:6, 6:4, 6:3, 6:7 (1), 6:4, Robredo (7-Šp.) - Bozoljac (Srb. a Č. Hora) 7:5, 6:2, 3:6, 6:1 - dohrávka zo stredy, Tursunov (31-Rus.) - Henman (V. Brit.) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4, Vassallo-Arguello (Arg.) - Grosjean (21-Fr.) 1:6, 6:4, 4:6, 7:5, 6:2 - dohrávka zo stredy, Hewitt (14-Austr.) - Montcourt (Fr.) 7:5, 6:3, 6:3, Martin (Šp.) - Kindlmann (Nem.) 6:3, 6:3, 6:3, Štěpánek (11-ČR) - Sanguinetti (Tal.) 6:3, 6:3, 6:1, Rochus (27-Belg.) - Vaněk (ČR) 6:2, 6:0, 6:2. Ramirez-Hidalgo (Šp.) - Rochus (Belg.) 5:2 - skreč, Ch. Rochus odstúpil. Djokovič (Srb. a Č. Hora) - Gonzalez (9-Čile) 6:4, 6:1, 3:6, 4:6, 6:1, Haas (Nem.) - Waske (Nem.) 6:4, 7:5, 6:7, 6:4.

Ženy 2. kolo: Hantuchová (15-SR) - Gagliardiová (Švajč.) 3:6, 6:2, 6:3, Peerová (31-Izr.) - Pironkovová (Bulh.) 6:2, 6:3, Heninová-Hardennová (5-Belg.) - Jakimovová (Biel.) 6:2, 7:5, Dulková (32-Arg.) - Fedaková (Ukr.) 6:2, 6:4, Perryová (USA) - Morigamiová (Jap.) 6:3, 6:0, Ivanovičová (19-Srb. a Č. Hora) - Loitová (Fr.) 6:1, 6:1, Myskinová (10-Rus.) - Czinková (Maď.) 6:2, 6:4, Dechyová (21-Fr.) - Castanová (Kol.) 6:4, 2:6, 6:3, Kirilenková (20-Rus.) - Johanssonová (Fr.) 6:0, 6:1, Schnyderová (7-Švajč.) - Gajdošová (SR) 6:4, 6:2.