Prvou finalistkou Kuznecovová

SITA|8. jún 2006 o 16:54

PARÍŽ 8. júna (SITA) - Spanilá jazda 17-ročnej Češky Nicole Vaidišovej na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) sa skončila v semifinále. Šestnásta nasadená hráčka

podľahla ôsmej nasadenej Ruske Svetlane Kuznecovovej za 151 minút 7:5, 6:7 (5), 2:6. Dvadsaťročná Kuznecovová postúpila do svojho druhého finále na grandslamovom podujatí. To prvé v roku 2004 premenila na US Open v New Yorku na celkové víťazstvo. V Paríži bolo doterajším maximom silovo hrajúcej Rusky osemfinále z rokov 2004 a 2005. Súperkou Kuznecovovej v sobotňajšom finále bude víťazka druhého - belgického semifinále: Justine Heninová-Hardennová (5-Belg.) - Kim Clijstersová (2-Belg.).

Dvojhra žien - semifinále:

Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) - Nicole Vaidišová (16-ČR) 5:7, 7:6 (5), 6:2

Kuznecovová vo vyrovnanom prvom sete viedla už 5:3, ale koncovku nedotiahla a Vaidišová sériou štyroch gemov v rade získala set vo svoj prospech na 7:5. Mladá Češka, ktorá si za rodisko uvádza nemecký Norimberg, pokračovala v koncentrovanom a správne agresívnom výkone aj v druhom sete. Rýchlo získala výhodu brejku, ale v najdôležitejšom okamihu, za stavu 5:4, keď podávala na víťazstvo a postup do finále, ho nepotvrdila. Kuznecovová doviedla set do tajbrejku, v ktorom za stavu 5:5 urobila jej súperka dve nevynútené chyby a moskovská rodáčka sa trochu so šťastím tešila z víťazstva 7:6 (5). Rozhodujúce dejstvo zastihlo mladú Češku už v totálnom útlme. Hneď svoje prvé podanie prehrala na nulu a prvú hru získala až za stavu 0:4. Ruska naopak už takmer nerobila chyby a pri svojom podaní esom využila hneď prvý mečbal. Vaidišová dominovala v štatistikách víťazných úderov (54:26), no urobila aj oveľa viac nevynútených chýb ako súperka (47:19). Kuznecovová vedie po štvrtku vo vzájomnej bilancii nad Vaidišovou už 2:0.