Prehra Hrbatého vo finále challengera v Prostějove

SITA|10. jún 2006 o 12:51

PROSTĚJOV 10. júna (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý podľahol v sobotňajšom predpoludňajšom finále dvojhry na challengerovom turnaji Czech Open 2006 na antuke v Prostějove (dotácia 125 000 USD) ...

PROSTĚJOV 10. júna (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý podľahol v sobotňajšom predpoludňajšom finále dvojhry na challengerovom turnaji Czech Open 2006 na antuke v Prostějove (dotácia 125 000 USD) domácemu Janovi Hájekovi po takmer dvojhodinovom boji 3:6, 7:5, 2:6. Hrbatý viedol v úvodnom sete 3:1, no potom prišla šnúra piatich gemov súpera. V nasledujúcom dejstve zase druhý nasadený slovenský hráč vyhrával 3:0 i 5:3 a mal výhodu brejku. Hájek však vyrovnal na 5:5, aby potom za stavu 5:6 stratil nielen svoje podanie, ale i druhý set. Po vyrovnanom úvode rozhodujúceho setu (2:2) ako prvý zaváhal 28-ročný Bratislavčan. Prehral svoj servis, čím sa o šesť rokov mladší český tenista dostal do vedenia (3:2), ktoré už z rúk nepustil a favorizovanému súperovi potom nedovolil uhrať ani gem. Hrbatý, ktorý má na svojom konte šesť singlových titulov z challengerových turnajov (Plzeň, Mallorca 1996, Košice 1997, 1998, Biella 2002 a Bratislava 2005), dosiahol napriek prehre svoj najlepší výsledok v Prostějove. Doteraz sa dvakrát dostal do semifinále.