V úvodný deň budú v akcii traja naši tenisti

Sportnet|26. jún 2006 o 00:00

V úvodný deň zápasov v hlavnej súťaži na prestížnom grandslamovom turnaji vo Wimbledone zasiahnu do bojov traja naši tenisti Hrbatý, Hantuchová a Suchá. Prvá na trávnaté dvorce All England Clubu vkročí Hantuchová. Popradská rodáčka nastúpi v 1. kole ...

Andre Agassi oznámil oficiálne v Londýne ukončenie svojej 20-ročnej tenisovej dráhy, po tohtoročnom US Open opustí tenisové dvorce. Vo svojej kariére vybojoval 60 turnajových titulov, zarobil vyše 31 miliónov dolárov. FOTO - TASR/AP

V úvodný deň zápasov v hlavnej súťaži na prestížnom grandslamovom turnaji vo Wimbledone zasiahnu do bojov traja naši tenisti Hrbatý, Hantuchová a Suchá. Prvá na trávnaté dvorce All England Clubu vkročí Hantuchová. Popradská rodáčka nastúpi v 1. kole dvojhry o 13.00 h na dvorci číslo 3 ako nasadená pätnástka proti Talianke Marie Elene Camerinovej, s ktorou má priaznivú bilanciu 1:0, v januári 2002 ju zdolala na turnaji WTA v Sydney hladko v dvoch setoch.

Jediný slovenský mužský zástupca v singli Hrbatý si v druhom zápase na kurte číslo 17 zmeria sily s Talianom Danielom Braccialim. Zverenec trénera Tibora Tótha vyhral všetky tri doterajšie vzájomné duely. Vlani v novembri Braccialiho zdolal vo finále challengerového turnaja Tatra banka Open v bratislavskom NTC a tento rok nad Talianom zvíťazil na podujatiach série Masters v Indian Wells a v Monte Carle. Suchá nastúpi v treťom zápase na kurte číslo 8 proti Slovinke Katarine Srebotnikovej, s ktorou má nepriaznivú bilanciu 1:2. (tasr)