Lyžovanie: Na Skalke dominovali aj v nedeľu Česi

TASR|24. mar 2002 o 14:52

Skalka 24. marca (TASR) - Českí reprezentanti v behu na lyžiach Martin Koukal a Helena Balátková sa stali víťazmi nedeľňajších pretekov voľnou technikou ...

Skalka 24. marca (TASR) - Českí reprezentanti v behu na lyžiach Martin Koukal a Helena Balátková sa stali víťazmi nedeľňajších pretekov voľnou technikou na 56. ročníku Bezroukovho memoriálu na Skalke pri Kremnici.

Obaja si zo Slovenska odniesli okrem vecných prémií aj odmenu vo výške 150 švajčiarskych frankov. Koukal dominoval na 15 km trati, pričom obaja najlepší slovenskí bežci Ivan Bátory a Martin Bajčičák preteky nedokončili.

"Mali sme pre tento druh snehu úplne nevhodné lyže a miestami som mal pocit, že úplne stojím. Martin sa trápil o niečo dlhšie, ale nakoniec to aj on vzdal," zhodnotil vystúpenie oboch Slovákov Ivan Bátory.

V súťaži žien zvíťazila na 10 km trati Balátková pred svojou krajankou Petrou Letenskou a poľskou juniorkou Justynou Kowalczykovou. Až na 6. mieste dobehla najlepšia Slovenka Jaroslava Bukvajová s odstupom takmer pol druha minúty na víťazku. "Hoci som prišla do cieľa, mala som podobný problém s lyžami ako chlapci," skonštatovala Bukvajová.

Súťaž junioriek vyhrala Poľka Kowalczyková, najlepšia Slovenka Katarína Garajová skončila štvrtá.

Výsledky:

ženy + juniorky: 1. Helena Balatková (ČR) 31:05,1, 2. Petra Letenská (ČR) +31,0, 3. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +55,9, 4. Martina Štursová (ČR) +1:07,7, 5. Lenka Palanová (ČR) +1:14,9, 6. Jaroslava BUKVAJOVÁ (SR) +1:29,4, ...9. Anna PASTRNÁKOVÁ (SR) +1:57,1, 13. Alena BRIEDOVÁ (SR) +3:19,8, 14. Katarína GARAJOVÁ (SR) +3:35,0

juniorky: 1. Kowalczyková 32:01,0, 2. Palanová +19,0, 3. Kateřina Smutná (ČR) +1:10,6, 4. GARAJOVÁ +2:39,1

muži + juniori: 1. Martin Koukal 39:23,0, 2. Petr Michl +15,8, 3. Jiří Magál +50,2, 4. Robert Krupička (všetci ČR) +1:37,0, 5. Alexandre Domenge (Fr.) +1:51,3, ...8. Michal MALÁK +2:25,0, 16. Ľubomír KUNAJ (obaja SR) +3:59,4

juniori: 1. KUNAJ 43:22,4, 2. Matej KAZÁR +19,5, 3. František JANEČKO (všetci SR) +45,9