Vo Wimbledone v pondelok naďalej úraduje dážď

SITA|26. jún 2006 o 20:21

LONDÝN 26. júna (SITA) - Tenisový Wimbledon sa v pondelok začal v duchu tradície - daždivým počasím. Z plánovaných 64 stretnutí 1. kola dvojhry mužov a žien v 120. ročníku majstrovstiev Anglicka neumožnil ...

LONDÝN 26. júna (SITA) - Tenisový Wimbledon sa v pondelok začal v duchu tradície - daždivým počasím. Z plánovaných 64 stretnutí 1. kola dvojhry mužov a žien v 120. ročníku majstrovstiev Anglicka neumožnil dážď odohrať do konca ani jedno. Organizátori však stále veria, že aj po 20.00 h SELČ stihnú dokončiť aspoň 18 zápasov, ktoré rozohrali ešte popoludní po 14.00 h.

Medzi zápasmi, ktoré sa začali hrať, bol aj súboj slovenskej jednotky Daniely Hantuchovej s Taliankou Mariou Elenou Camerinovou. Za stavu 4:3 v prospech pätnástej nasadenej Slovenky však opäť začal úradovať dážď a aktérky sa už potom v pondelok na dvorec nedostali.

Medzi začatými súbojmi bol aj duel najvyššieho nasadeného Švajčiara Rogera Federera s Francúzom Richardom Gasquetom. Víťaz z rokov 2003, 2004 a 2005 stihol vyhrať prvý set nad víkendovým víťazom turnaja v Nottinghame 6:3. Keď zápas prerušili, bol v druhom sete stav 2:1 pre Gasqueta. Federer neprehral na tráve od 1. kola Wimbledonu 2002, keď nestačil na Chorváta Maria Ančiča.

Na tráve All England Clubu sa už jedenástykrát v rade prerušovalo pre dážď a doteraz sa len trikrát stalo, že dážďové kvapky zrušili kompletný program otváracieho dňa. Bolo to v rokoch 1949, 1987 a 1991. Veľké problémy spôsobilo počasie aj v roku 2004, keď sa muselo hrať aj v prvú nedeľu, ktorá je na "posvätnej" tráve tradične voľnou. Teraz hrozí to isté.