Z tria Slovákov úspešná len Hantuchová

SITA|27. jún 2006 o 19:39

LONDÝN 27. júna (SITA) - Z tria slovenských tenistov, ktorí v utorok zasiahli do bojov 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka, majstrovstvách Anglicka vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) ...

LONDÝN 27. júna (SITA) - Z tria slovenských tenistov, ktorí v utorok zasiahli do bojov 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka, majstrovstvách Anglicka vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) uspela len Daniela Hantuchová. Dominik Hrbatý a Martina Suchá sa s londýnskou trávou nechtiac rozlúčili.

Pätnásta nasadená Hantuchová si poradila v zápase, ktorý trval tri sety a pre pondelkové dažďové prerušenie až dva dni, s Taliankou Mariou Elenou Camerinovou 6:4, 4:6, 6:1. Dvadsaťtriročná Hantuchová z doterajších šiestich účastí vo Wimbledone nechýbala v 2. kole ani raz. Najďalej sa dostala v roku 2002 - do štvrťfinále. V boji o postup do 3. kola sa slovenská jednotka stretne s Američankou Jameou Jacksonovou.

Druhá slovenská ženská zástupkyňa Martina Suchá neprešla cez nasadenú hráčku č. 21, Slovinku Katarinu Srebotnikovú. Slovenka podľahla hladko 4:6, 1:6. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Nových Zámkov vo svojej šiestej účasti vo Wimbledone v rade neprešla po štvrtý raz sitom 1. kola.

Tráva nesedí ani Dominikovi Hrbatému. Dvadsaťosemročný Bratislavčan ako dvadsiaty nasadený hráč nestačil na rovnako starého Taliana Daniele Braccialiho a podľahol mu hladko 2:6, 4:6, 4:6. Pre Hrbatého je to už siedma rozlúčka s All England Clubom v 1. kole. Najďalej sa na "posvätnej" tráve dostal v roku 2004 - do 3. kola. Slovenský tenista, ktorý je na okruhu ATP prezývaný aj ako "železný muž", hral vo Wimbledone už 39. grandslamový turnaj v rade. V 1. kole na turnaji veľkej štvorky naposledy prehral hneď v 1. kole vlani na Roland Garros v Paríži, keď nestačil na Srba Janka Tipsareviča.

Zo Slovákov sa ešte v 1. kole wimbledonskej dvojhry nepredstavila Jarmila Gajdošová, ktorej súboj s Austrálčankou Nicole Prattovou bude na programe v stredu.

Slováci v utorok vo Wimbledone - 1. kolo dvojhry - súhrn:

ŽENY

Daniela Hantuchová (15-SR) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 6:4, 4:6, 6:1

Favorizovaná Slovenka (18. v rebríčku WTA) hneď v úvode zápasu, ktorý sa začal ešte v pondelok popoludní, stratila servis, ale rebrejkom ho získala hneď späť. To isté sa zopakovalo aj v nasledujúcich dvoch gemoch. Za stavu 4:3 v prospech slovenskej hráčky dážď nedovolil pokračovať aktérkam v hre, a tak sa pokračovalo až po vyše 24 hodinách. V desiatom geme Hantuchová svoju súperku, ktorej patrí v rebríčku WTA 56. priečka, brejkla a vyhrala prvý set 6:4. V druhom sete bol stav vyrovnaný bez brejku až do stavu 3:3. Potom Slovenka prehrala svoje podanie a Talianka výhodu jedného brejku udržala až do konca setu na 6:4. V treťom sete Hantuchovej vyšiel úvod, keď sa ujala vedenia už 3:0. Za stavu 5:1 Slovenka podávala na víťazstvo a set sa jej podarilo "doraziť" na 6:1. Hantuchová zdolala Camerinovú po druhý raz (bilancia 2:0).

Martina Suchá (SR) - Katarina Srebotniková (21-Slovin.) 4:6, 1:6

V úvodnom sete si obe hráčky často prehrávali svoje podanie. Po brejku slovinskej tenistky v siedmom geme na 4:3 však už Slovenka nedokázala odpovedať rebrejkom a rebríčkovo vyššie postavená Srebotniková (25. v poradí WTA) zvýšila na 5:3. Dvadsaťpäťročná Slovinka si už potom udržala servis a vyhrala I. set 6:4. V druhom dejstve Suchá (64. vo WTA) hneď na úvod prehrala opäť svoje podanie, Srebotniková vzápätí zvýšila na 2:0 a potom už bola jasne lepšou hráčkou na dvorci. Slovinská tenistka pri podaní Slovenky za stavu 5:1 premenila mečbal a dotiahla poľahky zápas do víťazného konca.

MUŽI

Dominik Hrbatý (20-SR) - Daniele Bracciali (Tal.) 2:6, 4:6, 4:6

Prvý set vyhral Talian (54. v rebríčku ATP Entry), inak deblový partner Hrbatého (22.) z nedávneho turnaja v Nottinghame, pomerne hladko. Slovenský tenista dvakrát stratil servis a set prehral 2:6. V druhom dejstve stratil úspešný slovenský daviscupový reprezentant svoj servis v siedmom geme na 3:4, ale Bracciali si ten svoj opäť podržal a vyhral set 6:4. Tretí set sa dlho vyvíjal vo vyrovnanom skóre. Za stavu 4:4 však Hrbatý opäť neudržal podanie a Talian vzápätí pri svojom servise využil prvý mečbal na 6:4. Bracciali vyhral v kariére nad Hrbatým vôbec po prvý raz a v bilancii so Slovákom znížil na