Fed cup: Hantuchová zdolala Tangphongovú, SR - Thajsko 1:0

SITA|15. júl 2006 o 18:38

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Po úvodnej dvojhre stretnutia o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie v tenise je v Sibamac aréne NTC v Bratislave stav súboja Slovensko - Thajsko 1:0. O prvý bod ...

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Po úvodnej dvojhre stretnutia o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie v tenise je v Sibamac aréne NTC v Bratislave stav súboja Slovensko - Thajsko 1:0. O prvý bod slovenského tímu sa postarala domáca jednotka Daniela Hantuchová, ktorá zdolala thajskú dvojku Montinee Tangphongovú za 52 minút hladko 6:1, 6:1. Sedemnásta hráčka sveta Hantuchová potvrdila proti 303. tenistke rebríčka WTA Tour pozíciu vysokej favoritky a svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre si vylepšila na 16:4. Do druhej sobotňajšej dvojhry nastúpili Magdaléna Rybáriková a Suchanan Viratprasertová. Slovenka vyhrala prvý set 6:3.

Slovensko - Thajsko 1:0 po I. dvojhre

Daniela Hantuchová - Montinee Tangphoongová 6:1, 6:1

Slovenská tenistka začala tak, že si prehrala servis, ale vzápätí súperku brejkla a dostala sa do tempa. Hantuchová zlepšila podanie, v medzihre jasne dominovala a bez problémov potvrdzovala rozdiel 286 priečok medzi oboma hráčkami v rebríčku WTA Tour. Slovenská jednotka vyhrala prvý set 6:1, keď premenila druhý setbal pri svojom podaní. Aj druhý set ukázal výrazný výkonnostný rozdiel medzi oboma hráčkami. Tangphongová získala jediný bod za stavu 0:2, potom už 23-ročná Slovenka o dva roky mladšej súperke nepustila ani gem. Hantuchová po 52 minútach využila čistou hrou pri súperkinom podaní hneď prvý mečbal a svoj prvý fedcupový zápas na domácej pôde po štyroch rokoch premenila v hladké

Hlasy:

Daniela Hantuchová: „Na začiatku som si možno až príliš uvedomovala, že hrám doma na Slovensku, aj preto ten prehratý úvodný gem. Potom som sa však uvoľnila a počas celého zápasu už bola v pohode. Po pár gemoch som zistila, že stačí na súperkinu stranu ukladať správne lopty, ona sa za niektorými ani nepohla. Asi si dám zarámovať štatistiku nevynútených chýb, lebo som ich spravila iba sedem. To je na moje pomery veľmi málo. Vo víťazných úderoch som potom jasne dominovala. V nedeľu proti Viratprasertovej to bude úplne iný zápas, musím sa stopercentne pripraviť. Niekedy je ťažšie sa motivovať po tak jednoznačnom výsledku.“

Montinee Tangphongová: „Vydarený úvod z mojej strany ma príjemne zaskočil. Aj potom som sa snažila pokračovať v nastúpenom trende, ale na dvorci sa už začal prejavovať výkonnostný rozdiel v prospech mojej súperky. Hantuchová je veľmi dobrá hráčka, ja potrebujem ešte veľa trénovať. V každom prípade je to pre mňa dobrá skúsenosť. Čo sa týka výsledku úvodnej dvojhry, nemala som konkrétne očakávania. Nechcela som však prehrať dvakrát 0:6, snažila som sa podať čo najlepší výkon a uhrať nejaké gemy.“

Domov»Tenis»Fed cup: Hantuchová zdolala Tangphongovú, SR - Thajsko 1:0