Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKÉ TENISTKY VYHRALI V ROKU 2006 PÄŤ ZÁPASOV V POHÁRI FEDERÁCIE

Slovenky sú po roku späť v II. svetovej skupine

BRATISLAVA 16. júla (SITA) - Slovenské tenistky sa v roku 2007 predstavia v II. svetovej skupine Pohára federácie. Medzi širšiu elitu sa Slovenky vrátili v najkratšom možnom čase, presne rok po tom, čo ...

BRATISLAVA 16. júla (SITA) - Slovenské tenistky sa v roku 2007 predstavia v II. svetovej skupine Pohára federácie. Medzi širšiu elitu sa Slovenky vrátili v najkratšom možnom čase, presne rok po tom, čo z II. svetovej skupiny vypadli do euroafrickej zóny. A symbolické je aj to, že pred rokom podľahli v Thajsku 1:4 a teraz sa práve cez tohto súpera dostali späť.

Slovenky potrebovali na ceste zo suterénu Pohára federácie do druhej najlepšej skupiny svetových tímov vyhrať päť stretnutí a bez väčších problémov sa im to aj podarilo. Pod vedením nového kapitána Mojmíra Mihala najprv suverénne zvíťazili na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive, kde postupne zdolali Luxembursko 3:0, Holandsko 2:1, Fínsko 3:0 a v rozhodujúcom súboji o postup do baráže potom Veľkú Britániu 2:1. V súboji o účasť v II. svetovej skupiny potom vyťažili z výhodného žrebu a v domácom prostredí zdolali Thajsko už po troch dvojhrách 3:0 (zápas sa ešte hrá). O rýchly postup sa zaslúžilo kvarteto hráčok, pričom prvé dve singlistky Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková neprehrali ani jeden svoj zápas. Tímová jednotka a hráčka širšej svetovej špičky Hantuchová sa vrátila do družstva po troch rokoch a svoju úlohu do bodky splnila. Vekom stále juniorka Rybáriková ukázala veľký potenciál a v Pohári federácie potiahla šnúru piatich víťazných zápasov vo dvojhre v rade. Kapitán Mihal už viackrát naznačil, že tento tím môže mať v budúcnosti najvyššie ambície.

Aktuálna vizitka Slovenska vo Fed Cupe:

celková bilancia (1994 - 2006): 36 zápasov: 23 víťazstiev / 13 prehier, v hale: 5-7, vonku: 18-6

roky v elitnej svetovej skupine: 8 (6 víťazstiev - 3 prehry)

bilancia na antuke: 18-5

bilancia na koberci: 2-1

bilancia na tráve: 0-1

bilancia na tvrdom povrchu: 3-6

Rok 2006 v skratke

I. skupina euroafrickej zóny (Plovdiv, Bulh.): Slovensko - Luxembursko 3:0, Slovensko - Holandsko 2:1, Slovensko - Fínsko 3:0, Slovensko - Veľká Británia 2:1, zápas play off o účasť v II. svetovej skupine: Slovensko - Thajsko 3:0 (zápas sa ešte hrá)

najväčšie úspechy: víťazstvo v roku 2002, finále 1999

najlepšia historická bilancia: Karina Habšudová: 26 víťazstiev - 14 prehier, dvojhra: 18-9, štvorhra: 8-5

najviac odohraných zápasov: Karina Habšudová - 21 zápasov / 8 rokov, Janette Husárová - 17/6, Henrieta Nagyová - 14/9

bilancia hráčok zo súčasného tímu:

Daniela Hantuchová: spolu: 21 víťazstiev - 6 prehier, dvojhra: 17-4, štvorhra: 4-2

Janette Husárová: spolu: 13-10, dvojhra: 6-6, štvorhra: 7-4

Magdaléna Rybáriková: spolu: 6-2, dvojhra: 5-1, štvorhra: 1-1

Dominika Cibulková: spolu: 2-4, dvojhra: 1-1, štvorhra: 1-3