V New Havene triumf pre Heninovú-Hardennovú

SITA|26. aug 2006 o 20:32

NEW HAVEN 26. augusta (SITA, AP) - Víťazkou dvojhry na turnaji WTA Tour Pilot Pen Tennis na tvrdom povrchu v americkom New Havene (dotácia 600 000 USD) sa stala Belgičanka Justine Heninová-Hardennová.

Druhá nasadená hráčka vo finále profitovala zo zranenia svojej americkej súperky Lindsay Davenportovej, ktorá jej zápas za stavu 0:6 a 0:1 vzdala pre zranenie pravého ramena. Tridsaťročná Američanka si vyžiadala lekárske ošetrenie už po skončení I. setu, ktorý trval len 22 minút. Napokon zápas skrečovala po prvom geme II. dejstva.

Pre 24-ročnú Heninovú-Hardennovú je titul z New Havenu už 28. singlovým v jej kariére a piatym v roku 2006. Víťazka tohtoročného Roland Garros potvrdila úlohu jednej z hlavných favoritiek pred blížiacim sa grandslamovým turnajom US Open, ktorý sa v New Yorku začne už v pondelok.

Dvojhra - finále:

Justine Heninová-Hardennová (2-Belg.) - Lindsay Davenportová (7-USA) 6:0, 1:0 - skreč, Davenportová odstúpila pre zranenie ramena