Hádzaná, PVP, 2. kolo: Besiktas deklasoval Košičanov

SITA|30. sep 2006 o 21:19

ISTANBUL 30. septembra (SITA) - Sobotňajšie prvé stretnutie 2. kola Pohára víťazov pohárov mužov Besiktas JK Istanbul - 1. MHK Košice sa skončilo jednoznačným víťazstvom domáceho tímu. Turecký klub zvíťazil ...

ISTANBUL 30. septembra (SITA) - Sobotňajšie prvé stretnutie 2. kola Pohára víťazov pohárov mužov Besiktas JK Istanbul - 1. MHK Košice sa skončilo jednoznačným víťazstvom domáceho tímu. Turecký klub zvíťazil pred svojimi fanúšikmi 39:28 (20:15) a pred odvetou, ktorá sa bude hrať v košickom VŠA na budúcu sobotu (7. 10.) o 18.00 h, má už postup takpovediac vo vrecku.

PVP - muži - 2. kolo - prvý zápas (odveta 7. 10. 2006 o 18.00 h):

Besiktas JK Istanbul (Tur.) - 1. MHK Košice (SR) 39:28 (20:15)

Zostava a góly 1. MHK: Olejár, Paul - Mazák 2, Hruščák 3, Faith 4/1, Hičo 1, J. Kolesár 4, Pecha 7/1, Strapko 4, Cibere, Vikartovský 1, Marek Urban 1, Krajňák, Petraško 1

pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Jovič a Hasič (obaja Bosna a Herceg.), 200 divákov

V úvode I. polčasu Košičania súpera zaskočili. Získali vedenie 8:3 a potom ešte aj v ďalších minútach prvej tridsaťminútovky vyhrávali rozdielom troch gólov. Istanbulu sa však ešte do prestávky podarilo vývoj skóre otočiť a do kabín odchádzali družstvá za stavu 20:15. Po zmene strán domáci svoj výkon vystupňovali. V búrlivom prostredí menšej haly zlepšili kombináciu, pričom im vychádzali najmä prihrávky na pivota a napokon aj za prispenia dvojice arbitrov "rozstrieľali" 1. MHK o jedenásť gólov 39:28.

Peter Molnár (vedúci výpravy 1. MHK Košice): "Kým v prvom polčase sme boli lepším tímom my, po zmene strán zasa súper. Začali sme výborne, chlapci hrali efektívne, darilo sa im zakončovať z diaľky i z priestoru krídel. Postupne však začali úradovať rozhodcovia, naši hráči tlak prostredia nevydržali a podľahli mu. Prehrali sme vysoko, ale reálnym odrazom diania na palubovke by bol výsledok o 5-6 gólov v prospech Besiktasu. Už asi ťažko môžeme hovoriť o postupe, ale v domácom prostredí chceme v každom prípade vyhrať. Myslím si, že je to súper, s ktorým sa dá hrať a rozhodne sa nám to môže podariť."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzaná, PVP, 2. kolo: Besiktas deklasoval Košičanov