WHIL - 5. kolo - víkend

SITA|8. okt 2006 o 16:42

BRATISLAVA 7. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 5. kola hádzanárskej interligy žien WHIL (Women´s Handball International League):

SOBOTA

DHC Slavia Praha - SHK ZFP Kunovice 22:18 (14:10)

Najviac gólov: Krouská 5, Janečková 4, Jonášová 3 - Štěrbová 8/2, Molnárová a Dúcka po 4

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Halada, Dostál (obaja ČR), 75 divákov

Domáce v prvom polčase jednoznačne dominovali a súperkám odskočili. V druhej tridsaťminútovke však Kunovice hru vyrovnali, Slaviu dotiahli. Záver však už patril skúsenejším hráčkam pražského tímu.

Casta Sokol Písek - HK Štart Trenčín 26:22 (13:13)

Najviac gólov: Keclíková 11/2, I. Luzumová 3, Tomašechová 3 - Uhliarová 7/3, L. Petríková 7/1, Surovčíková 4

Pok. hody: 5/3 - 5/4, vylúčené: 8 - 8, rozhodovali: Trunečková, Radová (obe ČR), 280 divákov

Zápas bol až do polovice druhého polčasu veľmi vyrovnaný. Oba tímy predviedli divákom rýchlu a behavú hádzanú s množstvom pekných akcií. V 45. min sa podarilo Písku získať šesťgólový náskok a svoje vedenie už dokázal udržať až do záveru.

ŠKP Štart Bratislava - Sport Slovkov Veselí nad Moravou 33:23 (16:11)

Najviac gólov: H. Janšáková 7/3, Styková 7/2, Vachová 6 - Kočí 8/2, Fleková 5, Dorotíková 4

Pok. hody: 5/5 - 4/3, vylúčené: 8 - 6, ČK: Marečková (Veselí) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík, Struhár (obaja SR), 400 divákov

V stretnutí veľmi dobrej úrovne obe družstvá ukázali celý rad pekných akcií, takže diváci sa mali na čo pozerať. O víťazstve ŠKP Štart rozhodla lepšia obrana a výborný výkon brankárky Sůkalovej.

Iuventa Michalovce - ŠKP HK Banská Bystrica 33:27 (20:11)

Najviac gólov: Beňušková 8/4, Kalaninová 8, Tóthova 6 - Tobiašová 10, Szabová 5/3, Kollárová 5

Pok. hody: 4/4 - 6/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Rudinský a Mandák (obaja SR), 800 divákov

Na Zemplíne sa stretli dva doteraz neporazené tímy, po celý čas mali domáce hráčky navrch, keď miestami viedli aj 10-gólovým rozdielom. Po zmene strán Banskobystričanky zlepšili obranu a podarilo sa im znížiť na prijateľných 33:27.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 42:23 (22:10)

Najviac gólov: Šalatová 10/1, Fečová, Erdösová a Pileková po 7 - Z. Janšáková 6/1, B. Ďurechová 4/1

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 1 - 0, rozhodovali: Brunovský, Čanda (obaja SR), 200 divákov

Po vyrovnanom začiatku sa domáce presadili bez väčších problémov. Súperky sa síce snažili, ale naviac nemali. Šaľa už v prvom polčase získala dvanásťgólový náskok, ktorý v druhej časti hry ešte zvýšila.

NEDEĽA

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 30:26 (13:14)

Najviac gólov: Šašková 8, Hrbková 7, Růžičková 5/1 - Budayová 9/2, Češková 4, Kraclíková 4/2

Pok. hody: 3/2 - 5/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Padevět, L. Kohout (obaja ČR), 250 divákov

Domáce hráčky zaznamenali zaslúžené víťazstvo. Rozdiel skóre mohol byť vyšší, ale Olomoučanky nepremenili množstvo vyložených gólových príležitostí.