Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Hádzaná: Slovan Duslo Šaľa do 3. kola PVP

Šaľa 15. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského vicemajstra Slovana Duslo Šaľa si zabezpečili postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov. Po piatkovom ...

Šaľa 15. októbra (TASR) - Hádzanárky slovenského vicemajstra Slovana Duslo Šaľa si zabezpečili postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov. Po piatkovom triumfe 45:21 v 1. zápase 2. kola si zverenky trénerky Dariny Braunovej poradili nad macedónskym klubom Ambalaža Kabran Kavadarci aj v nedeľňajšej odvete 36:22 a už v utorok 24. októbra spoznajú po žrebe vo Viedni nového súpera. Oba zápasy s Ambalažou sa hrali na šalianskej palubovke po predchádzajúcej dohode oboch klubov.

Tretie kolo európskych klubových súťaží bude na programe až po Novom roku.

Pohár víťazov pohárov, 2. kolo - odveta:

Slovan Duslo Šaľa - Ambalaža Kabran Kavadarci 36:22 (23:9)

Zostava a góly Šale: Némethová, Turóciová - Erdösová 4, Šalatová 3, Korytárová, Martanovičová 1, Pileková 8, Antalová 4, Csalavová 6/1, Fečová 3, Prnová, Weibelová 7

Najviac gólov Ambalaže: Pesevká 5, Papudjevová 5/3, Grozdanovská 3/1, Mitková 3, Kuzevová 3, rozhodovali: Andorka, Hucker (obaja Maď.), 7 m hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 3:4, ČK: Prnová - Kitanová obe za hrubé fauly, 200 divákov.

Prvý zápas: 45:21, do 3. kola postupuje Šaľa.

Aj v nedeľňajšej odvete rekordný slovenský šampión už od úvodných minút jednoznačne ovládol palubovku a rýchlo budoval výrazný náskok. Súperky do 15. minúty prekonali brankárku Némethovú iba jediný raz, inkasovali však dvanásť gólov a tak mohla domáca trénerka začať postupne prestriedavať opory svojho tímu hráčkami z lavičky. Do prestávky vyhrávali Šalianky už o 14 gólov a slabučkej návšteve bolo už definitívne zrejmé, že senzácia na úkor Šale sa konať nebude. Po obrátke šalianska rezerva dlho nevedela nájsť správny rytmus, v útoku strácala veľa lôpt a proti rýchlym kontrám balkánskych hráčok bola debutantka v pohárovej Európe Martina Turóciová bezmocná. Nespokojná Braunová za stavu 30:20 zobrala oddychový čas a vo zvyšných minútach už opäť náskok Šale rástol až na konečný štrnásťgólový rozdiel.

Trénerka Šale Darina Braunová: "Začiatok odvetného duelu bol rovnako ako v piatok jednoznačný v náš prospech. Kľúčové hráčky si stopercentne splnili svoju povinnosť a cením si ich prístup. Mrzí ma ale výkon hráčok z lavičky, ktoré pristúpili na lážo-plážo hru v druhom polčase a aj preto som im musela cez oddychový čas trochu dohovoriť. Mnohé z nich hrali pohárovú Európu po prvý raz a hazardovali s tým, že aj naposledy. Inak som takýto hladký postup nečakala, aj keď o súperkách sme vlastne nič nevedeli. Očakávali sme však kvalitnú juhoslovanskú školu."