Extraliga mužov - 7. kolo - víkend

SITA|15. okt 2006 o 20:32

BRATISLAVA 15. októbra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 7. kola extraligy hádzanárov:

SOBOTA

1. MHK Košice - TJ Štart Nové Zámky 26:30 (15:18)

Najviac gólov: Faith 6/1, Mazák, M. Urban a Strapko po 3 - Rábek 9, Ivanov 6, Szapu 5

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčení: 2 - 5, ČK: Chripák a Bačík (obaja Nové Zámky) za hrubé fauly, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 200 divákov

V rýchlom zápase bola hra spočiatku až do 11. min vyrovnaná. Domáci viedli v 24. min 14:11, no vzápätí hostia nielen že vyrovnali, ale po I. polčase už viedli o 3 góly. Po prestávke Novozámčania už Košičanom nedali šancu na zvrat a zaslúžene vyhrali o 4 góly.

MŠK Hlohovec - HC THP Topvar Topoľčany 30:20 (16:8)

Najviac gólov: F. Zaťko 11/7, Struhár 7 - Vlčko 8/4, Ševčík 7/2

Pok. hody: 7/7 - 7/6, vylúčení: 8 - 8, ČK: Kľačanský (Topoľčany) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík, Oťapka, 500 divákov

Hosťujúci hráči zrejme trochu podcenili domácich, ktorí od prvej minúty viedli a postupne zvyšovali náskok až na konečný rozdiel 10 gólov.

NEDEĽA

Tatran Prešov - ŠKP Sečovce 31:22 (19:8)

Najviac gólov: Fuňák 10, Huňady 7/4, Pekár 4 - Nagy 6, Seman 6/3, Frajkor 4/1

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 5 - 6, ČK: Pekár (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 550 divákov

Domáci začali v prvom polčase svojou typickou rýchlou nátlakovou hrou, čomu zodpovedalo aj narastajúce skóre, keď v 24. min vyhrávali 15:6 a polčas vyhrali o 11 gólov. V druhom polčase sa prispôsobili hre hostí, nedarilo sa im v útoku a po chybách súpera začali Sečovce postupne znižovať, čoho výsledkom konečný stav 31:22.