Považania aj doma proti Veszprému bez šance

SITA|21. okt 2006 o 20:13

POVAŽSKÁ BYSTRICA 21. októbra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica začali aj odvetnú časť A-skupiny Ligy majstrov mužov 2006/2007 prehrou. Hráči úradujúceho slovenského šampióna podľahli v sobotňajšom ...

POVAŽSKÁ BYSTRICA 21. októbra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica začali aj odvetnú časť A-skupiny Ligy majstrov mužov 2006/2007 prehrou. Hráči úradujúceho slovenského šampióna podľahli v sobotňajšom domácom zápase 4. kola maďarskému Veszprému, s ktorým pred dvoma týždňami utrpeli na jeho pôde debakel 26:46, tentoraz rozdielom 16 gólov 30:46 (16:22). Zverenci trénera Martina Liptáka tak naďalej zostávajú v A-skupine na 4. mieste bez zisku bodu, Veszprém v neúplnej tabuľke zaujal pozíciu lídra. V LM nasleduje na budúci týždeň prestávka, potom však Považanov čaká v Sarajeve (5. 11.) kľúčový duel, v ktorom môžu oživiť svoje šance na odpútanie sa z poslednej priečky i vybojovanie si aspoň účasti v 4. kole PVP.

Výsledok - sobota - Liga majstrov - muži - A-skupina - 4. kolo:

MŠK SIRS Považská Bystrica (SR) - MKB Veszprém KC (Maď.) 30:46 (16:22)

Zostava a góly MŠK: Drápal, Biel - Trabelssie 4, Cifra, Krahulík 5, Ľ. Ďuriš 2, P. Zaťko 4, Toms 5/4, Firit 1, S. Mažár 4, Hanták, J. Kozák 3, Krasňanský, Tůma 2/1

Najviac gólov za Veszprém: Lazarov 9, Pérez 6, Tombor, Cozma a Gál po 5

pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Olesen a Pedersen (obaja Dán.), 800 divákov

Diváci boli svedkami najmä v I. polčase kvalitnej hádzanej, a to nielen zásluhou hostí. Považania sa snažili favorizovanému súperovi vyrovnať, čo sa im aj relatívne darilo. V 10. min prehrávali len 5:7, o desať minút neskôr bol rozdiel štvorgólový (11:15). Družstvá odchádzali do kabín za stavu 16:22. V druhom dejstve to už bola jednoznačná záležitosť hostí, ktorí diktovali tempo hry, slovenského majstra rozbehali a postupne svoj náskok zvyšovali. Kým v 35. min to bolo 19:26, za ďalších päť minút narástol rozdiel už na 20:31. Veszprémčania napokon s prehľadom získali povinné dva body do tabuľky.

Martin Lipták (tréner P. Bystrice): "Nech robíme, čo robíme, opäť sme vysoko prehralo. Sympatické bolo, že sme v prvom polčase držali so súperom krok, predvádzali sme najlepšiu hádzanú v tejto sezóne. Po zmene strán sa už prejavila naša únava i skúsenosti súpera, navyše sme zahodili jedenásť čistých príležitostí. Možno si niekto pomyslí po takomto výsledku, že som blázon, ale ja som s výkonom mojich zverencov spokojný."

István Csoknyai (asistent trénera Veszprému): "Vedeli sme, že Považská Bystrica dokáže zahrať lepšie ako u nás. Podľa toho vyzerala aj úvodná tridstaťminútovka, v ktorej podali domáci dobrý výkon a priebeh bol vyrovnaný. V druhom polčase sme súpera prevýšili po fyzickej stránke a zužitkovali naše väčšie skúsenosti."

Portland San Antonio (Šp.) - RK "Bosna" Sarajevo (Bosna a Hercegovina) hrá sa v nedeľu 22. 10. o 18.00 h

Tabuľka A-skupiny:
1. Veszprém 4 3 1 150:115 6
2. San Antonio 3 3 108:74 6
3. Sarajevo 3 1 2 78:92 2
4. P. Bystrica 4 4 110:165

Doterajšie výsledky: P. Bystrica - Sarajevo 29:31, San Antonio - Veszprém 34:27, Veszprém - P. Bystrica 46:26, Sarajevo - San Antonio 22:32, San Antonio - P. Bystrica 42:25, Sarajevo - Veszprém 25:31