Hádzanárky začali suverénne

Sportnet|29. nov 2006 o 00:00

MOGIĽOV - Slovenské hádzanárky vstúpili do turnaja 2. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2007 úspešne. V bieloruskom Mogiľove rozdrvili Lotyšsko 38:16. Zverenky trénera Tomáša Kuťku majú dnes a zajtra voľno, v piatok sa stretnú s Litvou, v sobotu s domácim

Bieloruskom a na záver so Švajčiarskom. Do jarného play off o šampionát vo Francúzsku postúpi iba víťaz skupiny.

V historicky prvom vzájomnom stretnutí oboch krajín Slovenky od úvodu diktovali tempo a už do konca prvého polčasu si vytvorili pohodlný 14-gólový náskok. Ani po obrátke neprestali na palubovke dominovať a v ceste za náročným cieľom presvedčivo zdolali prvú prekážku. Hráčky z Pobaltia pritom nezačali najhoršie a aj keď dvoch slovenských kontrách prehrávali 0:2, po šikovných kombináciách cez pivota otočili vo svoj prospech na 3:2. To bolo však z ich strany na dlhé minúty všetko. V pozornej slovenskej obrane spoľahlivo chytala Žaneta Tóthová. "Po strastiplnej ceste do dejiska turnaja dievčatá zvládli úvodné vystúpenie veľmi dobre. Hrali s chuťou a splnili, čo sme si predsavzali," tešil sa tréner Sloveniek Tomáš Kuťka. (tasr)

Fakty 2. skupiny

Slovensko - Lotyšsko 38:16 (23:9). Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Sůkalová Kostková 4, Stuparičová 9, Beňušková 2, A. Tóthová 9, Oborilová 3, Školková 2, Farkašová 3, Vachová 1, Halásová 3/2, Polláková 2. Vylúčenia: 2:4, 7 m hody: 2/2 1/0, 700 divákov. Druhý zápas: Bielorusko - Švajčiarsko 27:21 (14:8), Litva mala voľno

1. Slovensko 1 1 38:14 2
2. Bielorusko 1 1 27:21 2
3. Švajčiarsko 1 1 21:27
4. Lotyšsko 1 1 14:38