Víťazkou Ruska Malginová, Slovenky bez bodu

SITA|29. nov 2006 o 15:36

ÖSTERSUND 29. novembra (SITA) - Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km, ktorými sa vo švédskom Östersunde začal nový ročník Svetového pohára v biatlone, sa stala Ruska Irina Malginová. Pre skúsenú ...

ÖSTERSUND 29. novembra (SITA) - Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km, ktorými sa vo švédskom Östersunde začal nový ročník Svetového pohára v biatlone, sa stala Ruska Irina Malginová. Pre skúsenú 33-ročnú členku zlatej mixštafety z tohtoročného svetového šampionátu v slovinskej Pokljuke a päťnásobnú majsterku Európy je to vôbec prvé umiestnenie na stupňoch víťazov v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére. Rodáčka z Murmanska sa takéhoto úspechu dočkala po 15 rokoch v kolotoči pretekov SP. Aj s dvoma trestnými minútami za nezostrelené terče na druhej a tretej položke dosiahla čas 50:41,2 min a o 3,6 s predstihla Nórku Liv Kjersti Eikelandovú, bronz si na úvod nového ročníka vybojovala Kanaďanka Zina Kocherová. Pre všetky tri medailistky to boli prvé preteky, v ktorých skončili v elitnej trojke. Slovenky nebodovali. Najlepšou v 88-člennom štartovom poli (preteky dokončilo 85 biatlonistiek) bola Petra Slezáková, ktorá skončila na 53. mieste. Ľubomíra Kalinová figurovala vo výsledkovej listine na 61. pozícii, Zuzana Hasillová dosiahla 73. najrýchlejší čas a Soňa Mihoková obsadila 78. priečku.

Výsledky - SP - vytrvalostné preteky - ženy:

1. Irina Malginová (Rus.) 50:41,2 (2), 2. Liv Kjersti Eikelandová (Nór.) +3,6 s (1), 3. Zina Kocherová (Kan.) +23,3 (1), 4. Andrea Henkelová (Nem.) +37,9 (3), 5. Jekaterina Jurievová (Rus.) +50,5 (2), 6. Tora Bergerová (Nór.) a Sabrina Buchholzová (Nem.) obe +52,4 (obe 2), 8. Jing-čao Kong (Čína) +1:36,2 (3), 9. Anna Bulyginová (Rus.) +1:36,6 (2), 10. Xian-jing Liu (Čína) +1:45,2 (1),... 53. Petra Slezáková +5:44,2 (4), 61. Ľubomíra Kalinová +6:17,6 (7), 73. Zuzana Hasillová +7:23,0 (4), 78. Soňa Mihoková (všetky SR) +9:50,7 (5)

Poradie v hodnotení SP po prvých pretekoch (z 27 naplánovaných):

ženy: 1. Irina Malginová (Rus.) 50 bodov, 2. Liv Kjersti Eikelandová (Nór.) 46, 3. Zina Kocherová (Kan.) 43, 4. Andrea Henkelová (Nem.) 40, 5. Jekaterina Jurievová (Rus.) 37, 6. Tora Bergerová (Nór.) a Sabrina Buchholzová (Nem.) obe 34, 8. Jing-čao Kong (Čína) 30, 9. Anna Bulyginová (Rus.) 28, 10. Xian-jing Liu (Čína) 26