V zjazde ústup Rakúšanok, paradox víťaznej Rieschovej

TASR|1. dec 2006 o 23:54

Lake Louise 1. decembra (TASR) - Nemka Maria Rieschová vyhrala v piatok večer SEČ zjazd žien Svetového pohára v kanadskom Lake Louise a slávila svoj druhý ...

Lake Louise 1. decembra (TASR) - Nemka Maria Rieschová vyhrala v piatok večer SEČ zjazd žien Svetového pohára v kanadskom Lake Louise a slávila svoj druhý triumf kariéry v kráľovskej alpskej disciplíne a štvrtý celkovo v SP. Iba 22-ročná lyžiarka ho získala vo svojom štvrtom štarte po dlhej pauze spôsobenej komplikovaným zranením kolena. Druhé miesto obsadila so stratou 43 stotín americká favoritka Lindsey Kildowová tretia bola Talianka Nadia Fanchiniová (+0,75).

Súťaž na štvrťhodinu prerušil ťažký pád pretekárky so štartovým číslom 11. Švédku Jessicu Lindellovú-Vikarbyovú musel z trate na kliniku transportovať vrtuľník, ale podľa prvých diagnóz špecialistov zranenia nie sú charakteru trvalejších následkov. Nie je však isté, do akej miery odreniny, pomliaždeniny a otrasy ovplyvnia jej súťažnú sezónu. Tá sa skvele rozbehla pre Rakúšanky, ktoré vyhrali všetky tri dovtedajšie preteky a z 9 pódiových umiestnení uchmatli sedem. Po točivých disciplínach však prišla na rad najkĺzavejšia stopa a v nej až piate miesto. Do prvej desiatky sa dostala aj Nicole Hospová, ktorá si tak na čele celkového poradia SP udržala vedenie pred svojimi krajankami Marlies Schildovou a Kathrin Zettelovou.

Rieschová, ktorá paradoxne štartovala po pauze pre transport nešťastnej Švédky, do prenosových kamier vyhlásila: "Vždy je ťažké koncentrovať sa v takýchto nepríjemných situáciách. Snažila som sa na to nemyslieť a na svah som sa vydala s odhodlaním čo najlepšieho výsledku. Ale toto som ozaj nečakala... Dnes mi na trati všetko vyšlo, ale to neznamená automatické víťazstvo. Som veľmi, veľmi šťastná."

Výsledky zjazdu v Lake Louise:

1. Maria Rieschová (Nem.) 1:51,31, 2. Lindsey C. Kildowová (USA) +0,43, 3. Nadia Fanchiniová (Tal.) +0,75, 4. Stacey J. Cooková (USA) +0,86, 5. Andrea Fischbacherová (Rak.) +1,04, 6. Kelly Vanderbeeková (Kan.) +1,05, 7. Daniela Merighettiová (Tal.) +1,09, 8. Nicole Hospová (Rak.) +1,10, 9. Ingrid Jacquemodová /Fr.) +1,20, 10. Carmen Casanovová (Švaj.) +1,30.

Poradie v zjazde (1): 1. Rieschová 100 b., 2. Kildowová 80, 3. Fanchiniová 60.

Celkové poradie SP (4): 1. Nicole Hospová (Rak.) 242, 2. Marlies Schildová 214, 3. Kathrin Zettelová (všetky Rak.) 205.