Extraliga mužov - 14. kolo

SITA|2. dec 2006 o 21:00

BRATISLAVA 2. decembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola hádzanárskej extraligy mužov:

TJ Štart Nové Zámky - MHK Košice 28:23 (17:9)

Najviac gólov: Veres 6, Vadkerti 5, Szücs 4 - Pecha 6/3, Farkašovský 4, VIkartovský 3

Pok. hody: 2/2 - 5/3, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 600 divákov

Vo veľmi dobrom zápase naklonili domáci hádzanári misky váh na svoju stranu už v prvom polčase, ktorý sa skončil 17:9. Hráči Nových Zámkov už svoj dostatočný náskok nestratili a hoci sa Košičania po zmene strán zlepšili a znižovali stav, napokon Štart zvíťazil bez väčších problémov o päť gólov.

HC THP Topvar Topoľčany - MŠK Hlohovec 32:25 (16:9)

Najviac gólov: Ševčík 9, Klačanský 8, Vlčko 4/2, Šupčík 4 - F. Zaťko 7/3, Struhár 4

Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 8 - 6, ČK: Zachar (Topoľčany) za tri vylúčenia, Lacuška (Hlohovec) za tri vylúčenia, Ševčík (Topoľčany) a Cibulka (Hlohovec) za vzájomne napadnutie, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 650 divákov

Domáci tím viedol od začiatku stretnutia a polčas vyhral o 7 gólov. Po zmene strán si hádzanári Topoľčian bez väčších problémov udržiavali dostatočný náskok a napokon zaslúžene zvíťazili. Strelecky sa v drese Topvaru darilo Ševčíkovi a Klačanskému, ktorí nastrieľali spolu 17 gólov.

ŠKP Bratislava - MŠK SIRS Považská Bystrica 36:35 (22:12)

Najviac gólov: Dudáš 8, Piteľka 6, Volentics 6/3 - Mažár 14/4, Tůma 6, P. Zaťko 5

Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčení: 9 - 11, ČK: Piteľka za tri vylúčenia - P. Zaťko a Straka (obaja za tri vylúčenia), Firit (za hrubý faul), rozhodovali: M. Leško a P. Leško, 300 divákov

Prvý polčas bol v réžii bratislavských policajtov, ktorí ho vyhrali rozdielom desiatich gólov. V druhom dejstve favorizovaná Považská Bystrica skorigovala výsledok a v záverečnej minúte sa dotiahla až na rozdiel jediného gólu. Domáci hádzanári však tesné víťazstvo napokon ubránili.

ŠKP Sečovce - Tatran Prešov 23:31 (11:19)

Najviac gólov: Nagy 7, Frajkor 6/3, Seman a Šiška po 4 - Fuňak 8, Mikéci 3, Miloš Filič 3, T. Mažár 3, Tumidalský 3/1, Milan Filič 3/1

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 5 - 4, ČK: Korytko (Sečovce), Pekár (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 400 divákov

V derby stretnutí sa domáci snažili uhrať s favoritom prijateľný výsledok. Vďaka množstvu nepremenených príležitostí a technických chýb zo strany Sečovčanov si Prešovčania už v prvom polčase vypracovali osemgólový náskok. V druhom polčase domáci zlepšili hru, avšak skúsený súper im už skorigovať stav nedovolil.