Úvodný obrovský slalom pre Taliana Blardoneho

SITA|2. dec 2006 o 23:23

BEAVER CREEK 2. decembra (SITA) - Úvodný obrovský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov 2006/2007 vyhral v americkom Beaver Creeku Talian Massimiliano Blardone. Špecialista na túto disciplínu ...

BEAVER CREEK 2. decembra (SITA) - Úvodný obrovský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov 2006/2007 vyhral v americkom Beaver Creeku Talian Massimiliano Blardone. Špecialista na túto disciplínu dosiahol v súčte oboch kôl výsledný čas 2:27,88 min a pripísal si na svoje konto tretí triumf v obrovskom slalome, aj celkovo vo Svetovom pohári. Druhý skončil s minimálnym odstupom 0,04 s všestranný Nór Aksel Lund Svindal, tretiu priečku si vybojoval Američan Ted Ligety (+0,07). Jeho krajan Bode Miller opäť raz pokazil dobre rozbehnuté preteky, keď po prvom kole ešte viedol, ale hrubá chyba v 2. kole ho pripravila nielen o víťazstvo, ale aj o miesto v elitnej desiatke. Miller napokon obsadil 12. miesto so stratou 1,11 na víťazného Blardoneho. Nór Svindal sa vďaka 80-bodovému zásahu vyšvihol na čelo priebežného poradia Svetového pohára, keď má po šiestich pretekoch 221 bodov.

Obrovský slalom mužov v Beaver Creeku (USA) - konečné výsledky:

1. Massimiliano Blardone (Tal.) 2:27,88 min (1:15,48+1:12,40), 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,04, 3. Ted Ligety (USA) +0,07, 4. Didier Cuche (Švajč.) +0,58, 5. Didier Defago (Švajč.) +0,77, 6. Davide Simoncelli (Tal.) +0,78.