Superkombináciu vyhral Kostelič, Heimschild 53.

SITA|10. dec 2006 o 20:39

REITERALM 10. decembra (SITA) - Víťazom nedeľňajšej kombinácie (super G plus jednokolový slalom) Svetového ...

REITERALM 10. decembra (SITA) - Víťazom nedeľňajšej kombinácie (super G plus jednokolový slalom) Svetového pohára 2006/2007 v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Reiteralme sa stal Chorvát Ivica Kostelič s náskokom 1,08 sekundy pred bývalým juniorským majstrom sveta v zjazde Romedom Baumannom z Rakúska. Tretí skončil Francúz Pierrick Bourgeat so stratou 1,51 sekundy. Slovenský reprezentant Ivan Heimschild obsadil až 53. priečku, keď za Kosteličom zaostal o 8,07 sekundy.

Nedeľňajší triumf bol pre Kosteliča, strieborného v tejto disciplíne na ZOH 2006 v Turíne, celkovo ôsmy v pretekoch Svetového pohára v kariére, po siedmich prvenstvách v slalomoch však premiérový v kombinácii. Dvadsaťsedemročný rodák zo Záhrebu si vypracoval výbornú východiskovú pozíciu k celkovému víťazstvu už v úvodnom super G, keď skončil siedmy so stratou 0,49 sekundy na víťazného Švéda Niklasa Rainera. Kostelič, bývalý svetový šampión v slalome (2003), potvrdil potom v tejto disciplíne príslušnosť k absolútnej svetovej špičke, keď ju vyhral s obrovským náskokom 86 stotín. Za víťazstvo v superkombinácii získal prvých 100 tohtosezónnych bodov do hodnotenia SP 2006/2007.

Druhú priečku si v Reiteralme vybojoval Romed Baumann, ktorý sa prvý raz v kariére dostal na stupeň víťazov v SP, pričom nedeľňajšie preteky boli len jeho ôsme v tomto seriáli. Doterajším najlepším umiestnením 20-ročného Rakúšana, ktorý mal štartové číslo 54, bolo 14. miesto v novembrovom slalome vo fínskom Levi. Deviate pódiové umiestnenie v pretekoch SP v kariére si vybojoval francúzsky slalomový špecialista Pierrick Bourgeat. Olympijský víťaz z Turína Američan Ted Ligety skončil štvrtý spoločne s Hansom Olssonom zo Švédska, pričom o lepšie umiestnenie ho pripravil slabší výsledok v super G (23. so stratou +1,11s). Úradujúci majster sveta v kombinácii Benjamin Raich urobil v slalome dve veľké chyby a obsadil 10. priečku, víťaza úvodnej kombinácie aktuálneho ročníka SP v Beaver Creeku a celkového lídra seriálu Nóra Aksela Lunda Svindala klasifikovali na 6. mieste. Svindal získal 40 bodov a s 275 bodmi je naďalej na čele celkového poradia SP. Nedeľňajšiu superkombináciu nedokončili dvaja z favoritov - Američan Bode Miller vynechal bránku v super G a Rakúšan Hermann Maier nedokončil slalom.

Výsledky:

Superkombinácia: 1. Ivica Kostelič (Chorv.) 2:08,90 min, 2. Romed Baumann (Rak.) +1,08, 3. Pierrick Bourgeat (Fr.) +1,51, 4. Hans Olsson (Švéd.) a Ted Ligety (USA) obaja +1,54, 6. Aksel Lund Svindal (Nór.) +1,57, 7. Niklas Rainer (Švéd.) +164, 8. Rainer Schönfelder (Rak.) +1,92, 9. Silvan Zurbriggen (Švajč.) +1,99, 10. Benjamin Raich (Rak.) +2,00,... 53. Ivan Heimschild (SR) +8,07.

Poradie vo SP 2006/2007 (po 8 z 37 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 275, 2. Peter Fill (Tal.) 206, 3. Didier Cuche (Švajč.) 204, 4. Benjamin Raich (Rak.) 174, 5. Rainer Schönfelder (Rak.) 169, 6. Mario Scheiber (Rak.) 149, 7. John Kucera (Kan.) a Marco Buchel (Licht.) po 146, 9. Bode Miller (USA) 142, 10. Ted Ligety (USA) 136.

Poradie SP v kombinácii: 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 140, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) 100, 3. Marc Berthod (Švajč.) 93, 4. Rainer Schönfelder (Rak.) 92, 5. Romed Baumann (Rak.) 89, 6. Ted Ligety (USA) 76.

Domov»Zimné športy»Superkombináciu vyhral Kostelič, Heimschild 53.