Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan musí zdolať najťažšie stúpanie na Gire, Guerreiro umocnil náskok v boji o modrý dres
VÝSLEDKY ŠPRINTU ŽIEN NA 7,5 KM V RÁMCI 3. KOLA SVETOVÉHO POHÁRA V BIATLONE V RAKÚSKOM HOCHFILZENE

Triumf Olofssonovej, Halinárová na 32. mieste

HOCHFILZEN 15. decembra (SITA) - Víťazkou šprintu žien na 7,5 km v rámci pretekov 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene, ktoré je náhradou za zrušené preteky v Osrblí, sa stala skúsená Švédka Anna Carin Olofssonová ...

HOCHFILZEN 15. decembra (SITA) - Víťazkou šprintu žien na 7,5 km v rámci pretekov 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene, ktoré je náhradou za zrušené preteky v Osrblí, sa stala skúsená Švédka Anna Carin Olofssonová časom 22:06,9 min. Tridsaťtriročná olympijská šampiónka v pretekoch s hromadným štartom z Turína 2006 nielenže strieľala bezchybne, ale spomedzi 103 štartujúcich biatlonistiek dosiahla najlepší bežecký čas. Olofssonová si vybojovala celkovo siedme prvenstvo v pretekoch SP v kariére, avšak len prvé v aktuálnej sezóne. Druhú priečku si v piatkovom šprinte vybojovala Francúzka Sandrine Baillyová so stratou 32 sekúnd, tretia skončila nemecká reprezentantka Andrea Henkelová, ktorá si tým upevnila pozíciu líderky celkovej klasifikácie SP 2006/2007. Z kvarteta Sloveniek si najlepšie počínala Martina Halinárová, ktorá obsadila 32. priečku a dosiahla najlepšie tohtosezónne umiestnenie slovenskej biatlonistky. Za víťaznou Olofssonovou zaostala 2:06,1 min, keď netrafila jeden terč v stoji. Líderka SP v šprinte Poľka Magdalena Gwizdoňová, ktorá prvé preteky SP v tejto disciplíne vyhrala a v druhých skončila druhá, obsadila tentoraz až 20. priečku a prišla o prvú pozíciu v hodnotení.

Výsledky:

Šprint žien na 7,5 km: 1. Anna Carin Olofssonová (Švéd.) 22:06,9 (tr. okruhov) 2. Sandrine Baillyová (Fr.) +32,0 (0), 3. Andrea Henkelová (Nem.) +41,6 (1), 4. Kathrin Hitzerová (Nem.) +58,3 (0), 5. Tadeja Brankovičová (Slovin.) +59,4 (1), 6. Liu Xian-jing (Čína) +1:08,2 (0), 7. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:15,1 (2), 8. Helena Jonssonová (Švéd.) +1:18,7 (0), 9. Magdalena Neunerová (Nem.) +1:31,4 (3), 10. Natalia Sokolovová (Biel.) +1:34,3 (0),... 32. Martina Halinárová +2:06,1 (1), 44. Soňa Mihoková +2:41,7 (0), 70. Ľubomíra Kalinová +3:49,4 (4), 71. Jana Gereková (všetky SR) +3:49,9 (4).

Poradie v hodnotení SP po 7 pretekoch (z 27 naplánovaných): 1. Andrea Henkelová (Nem.) 297 bodov, 2. Anna Carin Olofssonová (Švéd.) 234, 3. Kati Wilhelmová (Nem.) 230, 4. Martina Glagowová (Nem.) 195, 5. Magdalena Gwizdoňová (Poľ.) 182, 6. Linda Grubbenová (Nór.) 178, 7. Sandrine Baillyová (Fr.) 153, 8. Xue Dong (Čína) 139, 9. Jing-čao Kong (Čína) 137, 10. Kathrin Hitzerová (Nem.) 120.

Poradie v hodnotení šprintu (malý krištáľový glóbus) po 3 pretekoch (z 10 naplánovaných): 1. Andrea Henkelová (Nem.) 123, 2. Kati Wilhelmová (Nem.) 118, 3. Sandrine Baillyová (Fr.) 111, 4. Magdalena Gwizdoňová (Poľ.) 107, 5. Anna Carin Olofssonová (Švéd.) 100, 6. Xue Dong (Čína) 78, 7. Martina Glagowová (Nem.) 75, 8. Kathrin Hitzerová (Nem.) 72, 9. Linda Grubbenová (Nór.) 64, 10. Liu Xiang-jing (Čína) 60.