Aj v Lake Placid rovnakí medailisti, hetrik Langeho

SITA|16. dec 2006 o 18:21

LAKE PLACID 16. decembra (SITA) - Aj tretie preteky aktuálnej sezóny Svetového pohára dvojbobov mali rovnakých medailistov ako predchádzajúce dve podujatia v Calgary a Park City. Do tretice boli úspešní ...

LAKE PLACID 16. decembra (SITA) - Aj tretie preteky aktuálnej sezóny Svetového pohára dvojbobov mali rovnakých medailistov ako predchádzajúce dve podujatia v Calgary a Park City. Do tretice boli úspešní nemeckí reprezentanti André Lange - Kevin Kuske, ktorí tentoraz v rámci 3. kola v americkom Lake Placid zvíťazili časom 1:52,80 min. Už po tretí raz za sebou sa muselo s 2. miestom uspokojiť americké duo Steven Holcomb - Brock Kreitzburg, keď za víťaznou posádkou zaostalo o 0,39 s. Tretia priečka tradične patrila obhajcovi celkového prvenstva v SP Pierrovi Luedersovi s Lascellesom Brownom (+0,49). Po troch triumfoch v rade je na čele hodnotenia pilotov dvojbobov Lange, ktorý nazbieral plný počet 300 bodov. Slovenskí reprezentanti v súčasnosti pauzujú a snažia sa riešiť nelichotivú finančnú situáciu.

Výsledky - sobota - SP - 3. kolo - Lake Placid (USA):

dvojboby: 1. André Lange, Kevin Kuske (Nem.) 1:52,80 min, 2. Steven Holcomb, Brock Kreitzburg (USA) 1:53,19, 3. Pierre Lueders, Lascelles Brown (Kan.) 1:53,29

Poradie SP po 3. kole:

dvojboby: 1. André Lange (Nem.) 300 bodov, 2. Steven Holcomb (USA) 270, 3. Pierre Lueders (Kan.) 240