Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
SPOLOČNÉ MAJSTROVSTVÁ ČESKA A SLOVENSKA V KRASOKORČUĽOVANÍ V LIBERCI

Verner suverénom spoločného šampionátu ČR a SR

LIBEREC 16. decembra (SITA) - Čech Tomáš Verner sa stal suverénnym víťazom súťaže mužov na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v krasokorčuľovaní v Liberci. Na premiérovom spoločnom šampionáte ...

LIBEREC 16. decembra (SITA) - Čech Tomáš Verner sa stal suverénnym víťazom súťaže mužov na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v krasokorčuľovaní v Liberci. Na premiérovom spoločnom šampionáte predviedol Verner divákom v Tipsport Aréne aj dva štvorité skoky a za svoju jazdu si vyslúžil v celkovom súčte 202,36 bodu. Staronový majster Slovenska Igor Macypura na 2. mieste spoločnej súťaže zaostal o takmer 50 bodov. Macypura jasne zdolal Ivana Kinčíka a potvrdil oprávnenosť svojej nominácie na januárové majstrovstvá Európy do Varšavy. Člen ŠKP Bratislava sa na trón vrátil po dvoch rokoch. V súťaži žien skončili Slovenky v spoločnej súťaži, ktorú vyhrala Ivana Hudziecová, tesne za stupňami víťazov. Z premiérového seniorského titulu majsterky Slovenska sa tešila Radka Bártová z KC Košice, ktorá svoju oddielovú kolegyňu a obhajkyňu prvenstva Jacqueline Belenyesiovú zdolala len o 76 stotín bodu. Kým Bártovej, ktorá bola už skôr nominovaná na európsky šampionát, vyšiel lepšie krátky program, po ktorom bola tretia, Belenyesiová bola úspešnejšia vo voľnej jazde. Jedinou slovenskou individuálnou víťazkou spoločného šampionátu sa stala Ivana Reitmayerová. Talentovaná Košičanka vyhrala súťaž junioriek, keď predviedla najlepšie obe časti programu. V športových dvojiciach juniorov vyhrali Kristína Kabátová s Martinom Hanulákom, ale boli jedinými účastníkmi súťaže.

V Liberci vyhlasovali v sobotu priamo na ľade výsledky spoločných súťaží, majstrov jednotlivých krajín následne dekorovali v útrobách Tipsport Arény.

Výsledky - spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska v krasokorčuľovaní v Liberci:

Seniori:

Muži: 1. Tomáš Verner (ČR) 202,36 b., 2. (1. v M-SR) Igor Macypura (ŠKP Bratislava) 155,31, 3. Pavel Kaška (ČR) 152,05,... 6. (2.) Ivan Kinčík (ŠKP Bratislava) 129,40

Ženy: 1. Ivana Hudziecová 123,34, 2. Nela Simaová 119,68, 3. Klára Nováková (všetky ČR) 112,62, 4. (1. v M-SR) Radka Bártová 110,41, 5. (2.) Jacqueline Belenyesiová (obe KC Košice) 109,65, 6. Veronika Vrtelová (ČR) 98,62,... 12. (3.) Katarína Babalová (MKK Nitra) 82,34, 13. (4.) Silvia Končoková (Iskra B. Bystrica) 81,75, 14. Iveta Kopčoková (ŠKP Bratislava) 78,72

Juniorské kategórie:

Juniorky: 1. (1. v M-SR) Ivana Reitmayerová (KC Košice) 106,53, 2. Barbara Albrechtová 97,89, 3. Eva Ciklová (obe ČR) 92,37, 4. (2.) Lujza Halásová (MKK Gorenje Nitra) 91,82,...11. (3.) Eva Pállová (Kraso Prešov) 77,53

Juniori: 1. Michal Březina (ČR) 154,98, 2. (1. v M-SR) Taras Rajec (ŠKP Bratislava) 146,36, 3. (2.) Jakub Štrobl (KC Košice),... 6. (3.) Peter Hebr (Dukla Trenčín) 91,59

Tance: 1. Lucie Myslivečková, Matej Novák (ČR) 126,34, 2. Nikola Višňová, Lukáš Csolley (ŠKP Bratislava) 108,54

Športové dvojice: 1. Kristína Kabátová, Martin Hanulák (AKO Piešťany/ŠKP Bratislava) 95,44