Suverénny triumf Kildowovej

SITA|20. dec 2006 o 12:08

VAL D´ISERE 20. decembra (SITA) - Štvrtý ženský zjazd sezóny Svetového pohára 2006/07 v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere rozhodla v stredu pre seba suverénnym spôsobom Američanka ...

VAL D´ISERE 20. decembra (SITA) - Štvrtý ženský zjazd sezóny Svetového pohára 2006/07 v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere rozhodla v stredu pre seba suverénnym spôsobom Američanka Lindsey C. Kildowová. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Vailu sa ako víchor prehnala takmer 2795 m dlhou zjazdovkou a druhej v cieli, krajanke Julii Mancusovej nadelila 1,24 s. Mancusová potvrdila, že jej trať s prevýšením 695 m svedčí, keďže v utorok na nej triumfovala. Tretia skončila ďalšia zo spolufavoritiek, Švédka Anja Pärsonová (+1,44), ktorá sa po marcovej operácii kolena pomaly dostáva do lepšej fazóny. Kildowová si pripísala na konto šieste víťazstvo vo Svetovom pohári, z toho piate v najrýchlejšej disciplíne. Bývalá juniorská vicemajsterka sveta potvrdila svoje líderské postavenie v hodnotení SP v zjazde. V tejto sezóne doteraz vyhrala zjazd v Lake Louise. Novou vedúcou pretekárkou Svetového pohára sa stala Rakúšanka Renate Götschlová, ktorá na prvej pozícii vystriedala krajanku Nicole Hospovú. Götschlová obsadila vo Val d´Isere 4. miesto a dostala sa o 5 bodov pred Hospovú, ktorá skončila na 16. priečke. Do najlepšej päťky sa v stredu dostali iba tie zjazdárky, ktoré v nej figurovali aj v utorok. Kvinteto skompletizovala Francúzka Ingrid Jacquemodová.

Výsledky - zjazd Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo Val d´Isere:

Konečné poradie: 1. Lindsay C. Kildowová (USA) 1:38,06, 2. Julia Mancusová (USA) +1,24, 3. Anja Pärsonová (Švéd.) +1,44, 4. Renate Götschlová (Rak.) +1,51, 5. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +1,84, 6. Alexandra Meissnitzerová (Rak.) +1,90, 7. Kelly Vanderbeeková (Kan.) +1,97, 8. Andrea Fischbacherová (Rak.) +2,18, 9. Dominique Gisinová (Švajč.) +2,46, 10. Emily Brydonová (Kan.) +2,72