Triumfy Eigenmanna a Björgenovej

Sportnet|2. jan 2007 o 00:00

MNÍCHOV - Víťazmi šprintu voľnou technikou, úvodného podujatia seriálu Tour de Ski, sa na Olympijskom štadióne v Mníchove stali Švajčiar Christoph Eigenmann a Nórka Marit Björgenová. Slovenskí reprezentanti sa nepresadili, ani jeden sa neprebojoval ...

MNÍCHOV - Víťazmi šprintu voľnou technikou, úvodného podujatia seriálu Tour de Ski, sa na Olympijskom štadióne v Mníchove stali Švajčiar Christoph Eigenmann a Nórka Marit Björgenová. Slovenskí reprezentanti sa nepresadili, ani jeden sa neprebojoval z kvalifikácie do vyraďovacích bojov. Najlepší Ivan Bátory obsadil 53. miesto, Michal Malák skončil 59. a Martina Bajčičáka klasifikovali na 69. pozícii.

V slnečnom a teplom počasí (+9 stupňov Celzia) si 27-ročný Christoph Eigenmann vybojoval prvé víťazstvo v pretekoch tohto rangu. Finále poznačil pád trojice pretekárov hneď v prvej zákrute, kde mladý Nór Northug snažiaci sa dostať na druhú pozíciu nezvládol manéver a strhol na zem aj za ním bežiacich Švéda Thobiasa Fredrikssona a svojho krajana Oysteina Pettersena. Ostávajúci traja finalisti si to potom rozdali o medaily.

V kategórii žien si 26-ročná Marit Björgenová prišla suverénne po svoj 28. triumf v pretekoch zaratúvaných do celkovej klasifikácie Svetového pohára, z toho 19. v šprinte, druhý v aktuálnej sezóne. V cieľovej rovinke nasadila tempo, ktorému jej súperky nestačili. (sita)