Turné vedie rakúsky objav Schlierenzauer

Švajčiar Andreas Küttel vyhral druhé preteky Turné štyroch mostíkov.
Švajčiar Andreas Küttel vyhral druhé preteky Turné štyroch mostíkov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|2. jan 2007 o 00:00

OBERSTDORF, GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Po dvoch pretekoch v nemeckom Oberstdorfe (v sobotu) a Garmisch-Partenkirchene (včera) je na čele Turné štyroch mostíkov v skokoch na lyžiach Rakúšan Gregor Schlierenzauer. Nová hviezda tejto sezóny, ktorá bude mať ...

OBERSTDORF, GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Po dvoch pretekoch v nemeckom Oberstdorfe (v sobotu) a Garmisch-Partenkirchene (včera) je na čele Turné štyroch mostíkov v skokoch na lyžiach Rakúšan Gregor Schlierenzauer. Nová hviezda tejto sezóny, ktorá bude mať o pár dní iba 17 rokov, vyhrala sobotňajšie podujatie, včera bola štvrtá. Na druhé miesto priebežného poradia sa vďaka včerajšiemu víťazstvu dostal Švajčiar Andreas Küttel, ktorý v sobotu skončil druhý.

V Garmisch-Partenkirchene sa do hodnotenia započítavalo iba prvé kolo, finálové kolo jury zrušila pre silný vietor.

Slovenský reprezentant Martin Mesík v Oberstdorfe nepostúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže, keď obsadil 57. priečku (postupovalo 50 skokanov). Včera sa do hlavnej súťaže dostal, vybojoval si 38. miesto a splnil kritériá potrebné na účasť na februárových majstrovstvách sveta v severských disciplínach v japonskom Sappore.

Tréner Schlank bol s výkonom Mesíka spokojný. "Martin predviedol v Garmischi vo veľmi ťažkých poveternostných podmienkach slušný skok. Po nevydarenej kvalifikácii v Oberstdorfe to bolo pre neho veľmi náročné na psychiku, no dokázal sa s tým vyrovnať," povedal Mesíkov tréner Peter Schlank.

Skokanské Turné štyroch mostíkov sa teraz presunie do Rakúska. Vo štvrtok je na programe tretie podujatie na mostíku Bergisel v Innsbrucku, v nedeľu 7. januára sa skáče v Bischofshofene.

(tasr, sita)

Turné štyroch mostíkov

Oberstdorf - sobota: 1. Schlierenzauer (Rak.) 296,0 bodu (135,5 m/142 m), 2. Küttel (Švajč.) 286,5 (133,5 m/136,5 m), 3. Malysz (Poľ.) 280,3 (132 m/134 m), 4. Jacobsen (Nór.) 279,7 (131,5 m/135 m), 5. Ammann (Švajč.) 276,9 (135 m/133 m), ... Mesík (SR) nepostúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže.

Garmisch-Partenkirchen - včera: 1. Küttel (Švajč.) 135,9 b. (125,5), 2. Hautamäki (Fín.) 133,0 (125,0), 3. Kasai (Jap.) 132,9 (128,0), 4. Schlierenzauer (Rak.) 129,4 (123,0), 5. Jacobsen (Nór.) 128,1 (122,0), Lappi (Fín.) 128,1 (122,0) a Romören (Nór.) 128,1 (122,0), ... 38. Mesík 103,9 (110,5), do hodnotenia sa započítavalo iba prvé kolo.

Priebežné poradie: 1. Schlierenzauer 425,4, 2. Küttel 422,4, 3. Jacobsen 407,8, 4. Lappi 404,4, 5. Malysz 404,2, 6. Amman 394,9, 7. Ahonen (Fín.) 393,2, 8. Morgenstern (Rak.) 389,9, 9. Bardal (Nór.) 383,3, 10. Kofler (Rak.) 380,2...46. MESÍK 103,9.