Hantuchová v Aucklande zdolala Cibulkovú

(Autor: TASR)
Sportnet|3. jan 2007 o 00:00

AUCKLAND - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová zvíťazila v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour ASB Classic (Tier IV, dotácia 145 000 USD, tvrdý povrch) v novozélandskom Aucklande ako tretia nasadená nad krajankou Dominikou Cibulkovou za 107 ..

AUCKLAND - Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová zvíťazila v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour ASB Classic (Tier IV, dotácia 145 000 USD, tvrdý povrch) v novozélandskom Aucklande ako tretia nasadená nad krajankou Dominikou Cibulkovou za 107 minút 6:1, 3:6, 6:2.

Favorizovaná Hantuchová (17. v rebríčku WTA Tour) vyhrala v premiérovom vzájomnom oficiálnom zápase hladko prvý set a hoci v druhom bola úspešnejšia jej súperka, v rozhodujúcom potvrdila proti 17-ročnej Cibulkovej (153. v počítačovom poradí) papierové predpoklady.

Talentovaná víťazka októbrového turnaja ITF Ritro Slovak Open urobila proti favoritke až osem dvojchýb a uhrala len 35 percent fiftínov pri svojom druhom podaní. Hantuchová využila päť z ôsmich brejkbalov.

"Úvodný zápas sezóny nikdy nie je jednoduchý. V prvom sete som hrala výborne, ale potom som sa až príliš uvoľnila, začala som robiť nevynútené chyby. Dominika ponúknutú príležitosť využila. Myslím si, že má pred sebou veľkú budúcnosť. V treťom sete som sa opäť skoncentrovala," povedala Hantuchová.

V osemfinálovom 2. kole bude súperkou 23-ročnej rodáčky z Popradu o 19 dní mladšia Francúzka Virginie Razzanová, nad ktorou Slovenka vedie 3:0 na zápasy. Naposledy sa stretli v 2. kole na US Open 2002 a Hantuchová vyhrala 6:3, 6:2. "Ak predvediem svoju hru, potom si verím, ale vopred nikdy neviete," zhodnotila vyhliadky na postup do štvrťfinále turnaja. Hantuchová sa vlani pri premiére v Aucklande dostala do semifinále, kde podľahla Ruske Zvonarevovej 2:6, 2:6. (sita, ap)