ADELAIDE 4. januára (SITA) - Súhrn výsledkov stretnutí skupinovej fázy dvojhry, konečné tabuľky jednotlivých základných skupín a zloženie štvrťfinálových dvojíc na tenisovom turnaji ATP Next Generation Club Adelaide International (dotácia 436 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v austrálskom Adelaide:
Dvojhra - skupinová fáza:
1. skupina:
Alun Jones (Austr.) - Jan Hájek (ČR) 6:3, 6:2
Novak Djokovič (1-Srb.) - Jan Hájek (ČR) 6:0, 6:1
Novak Djokovič (1-Srb.) - Alun Jones (Austr.) 6:1, 6:2
1. Djokovič | 2 | 2 | | 100,0 | 85,7 | 4 |
2. Jones | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 46,9 | 2 |
3. Hájek | 2 | | 1 | | 20,0 | |
(vysvetlivky: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, tzv. percentáž setov, percentáž gemov, body)
2. skupina:
Peter Luczak (Austr.) - Dominik Hrbatý (5-SR) 7:6 (7), 6:3
Paul Goldstein (USA) - Dominik Hrbatý (5-SR) 6:2, 7:6 (4)
Paul Goldstein (USA) - Peter Luczak (Austr.) 7:6 (8), 6:1
1. Goldstein | 2 | 2 | | 100,0 | 63,4 | 4 |
2. Luczak | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 47,6 | 2 |
3. Hrbatý | 2 | | 2 | | 39,5 | |
3. skupina:
Vincent Spadea (USA) - Radek Štěpánek (3-ČR) 6:4, 6:4
Radek Štěpánek (3-ČR) - Jevgenij Koroľov (Rus.) 4:6, 6:2, 6:2
Vincent Spadea (USA) - Jevgenij Koroľov (Rus.) 6:1, 7:6 (6)
1. Spadea | 2 | 2 | | 100,0 | 62,5 | 4 |
2. Štěpánek | 2 | 1 | 1 | 40,0 | 52,2 | 2 |
3. Koroľov | 2 | | 2 | 20,0 | 37,0 | |
4. skupina:
Florent Serra (Fr.) - Joachim Johansson (Švéd.) 2:6, 6:3, 6:4
Joachim Johansson (Švéd.) - Gilles Simon (7-Fr.) 6:4, 7:5
Gilles Simon (7-Fr.) - Florent Serra (Fr.) 6:2, 5:7, 1:1 - skreč, Serra odstúpil pre žalúdočné problémy
1. Johansson | 2 | 1 | 1 | 60,0 | 53,1 | 2 |
2. Simon | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 40,9 | 2 |
3. Serra | 2 | 1 | 1 | 40,0 | 51,9 | 2 |
Serra bol pre odstúpenie automaticky eliminovaný z vyhodnocovania pri bodovej rovnosti troch hráčov a medzi Johanssonom a Simonom potom bol rozhodujúcim kritériom vzájomný zápas.
5. skupina:
Paul-Henri Mathieu (8-Fr.) - Jan Hernych (ČR) 4:6, 6:3, 6:3
Juan Martin Del Potro (Arg.) - Jan Hernych (ČR) 6:2, 6:4
Juan Martin Del Potro (Arg.) - Paul-Henri Mathieu (8-Fr.) 7:6 (3), 0:6, 6:3
1. Del Potro | 2 | 2 | | 80,0 | 54,3 | 4 |
2. Mathieu | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 55,4 | 2 |
3. Hernych | 2 | | 2 | 20,0 | 39,1 | |
6. skupina:
Lleyton Hewitt (4-Austr.) - Janko Tipsarevič (Srb.) 6:1, 4:2 - skreč, Tipsarevič odstúpil pre zranenie
Igor Kunicyn (Rus.) - Martin Vassallo-Arguello (Arg.) 6:4, 6:2 - Vassallo-Arguello ako tzv. lucky loser nahradil Tipsareviča
Igor Kunicyn (Rus.) - Lleyton Hewitt (4-Austr.) 4:6, 7:6 (4), 6:4
1. Kunicyn | 2 | 2 | | 80,0 | 59,2 | 4 |
2. Hewitt | 2 | 1 | 1 | 60,0 | 48,5 | 2 |
3. Vassallo - Arguello | 1 | | 1 | | 33,3 | |
7. skupina:
Chris Guccione (Austr.) - Benjamin Becker (Nem.) 7:5, 6:3
Arnaud Clément (6-Fr.) - Benjamin Becker (Nem.) 7:5, 6:1
Chris Guccione (Austr.) - Arnaud Clément (6-Fr.) 7:6 (4), 7:6 (5)
1. Guccione | 2 | 2 | | 100,0 | 68,4 | 4 |
2. Clément | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 61,9 | 2 |
3. Becker | 2 | | 2 | | 35,9 | |
8. skupina:
Richard Gasquet (2-Fr.) - Florian Mayer (Nem.) 6:2, 6:1
Florian Mayer (Nem.) - Frank Dancevic (Kan.) 6:4, 6:4
Richard Gasquet (2-Fr.) - Frank Dancevic (Kan.) 7:5, 5:7, 6:3
1. Gasquet | 2 | 2 | | 80,0 | 62,5 | 4 |
2. Mayer | 2 | 1 | 1 | 50,0 | 42,9 | 2 |
3. Dancevic | 2 | | 2 | 20,0 | 43,4 | |
Zloženie dvojíc v piatkovom štvrťfinále dvojhry:
Novak Djokovič (1-Srb.) - Paul Goldstein (USA)
Vincent Spadea (USA) - Joachim Johansson (Švéd.)
Juan Martin Del Potro (Arg.) - Igor Kunicyn (Rus.)
Chris Guccione (Austr.) - Richard Gasquet (2-Fr.)