Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV 19. ROČNÍKA TENISOVÉHO HOPMANOVHO POHÁRA, NEOFICIÁLNYCH MS MIEŠANÝCH DRUŽSTIEV POD HLAVIČKOU MEDZINÁRODNEJ TENISOVEJ FEDERÁCIE ITF (30. 12. 2006 - 5. 1. 2007) V AUSTRÁLSKOM PERTHE

Súhrn výsledkov 19. ročníka a prehľad víťazov

PERTH 5. januára (SITA) - Súhrn výsledkov 19. ročníka tenisového Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch v hale Burswood Dome), neoficiálnych MS miešaných družstiev pod hlavičkou Medzinárodnej ...

PERTH 5. januára (SITA) - Súhrn výsledkov 19. ročníka tenisového Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch v hale Burswood Dome), neoficiálnych MS miešaných družstiev pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF, ktoré sa hrali 30. decembra 2006 - 5. januára 2007 v austrálskom Perthe:

A-skupina:

AUSTRÁLIA - RUSKO (1) 2:1

Alicia Moliková - Naďa Petrovová 6:2, 2:6, 6:2 za 113 minút

Mark Philippoussis - Dmitrij Tursunov 6:4, 7:6 (0) za 85 minút

Alicia Moliková, Mark Philippoussis - Naďa Petrovová, Dmitrij Tursunov 6:7 (6), 1:6 za 78 minút

FRANCÚZSKO - USA (4) 2:1

Tatiana Golovinová - Ashley Harkleroadová 6:3, 4:6, 6:2 za 116 minút

Jerome Haehnel - Mardy Fish 7:5, 4:6, 7:6 (3) za 127 minút

Haehnel a Golovinová nenastúpili na miešanú štvorhru pre zranenie členku Golovinovej

RUSKO (1) - USA (4) 2:1

Naďa Petrovová - Ashley Harkleroadová 6:3, 6:0 za 68 minút

Dmitrij Tursunov - Mardy Fish 1:6, 4:6 za 59 minút

Naďa Petrovová, Dmitrij Tursunov - Ashley Harkleroadová, Mardy Fish 6:3, 7:5 za 70 minút

FRANCÚZSKO - AUSTRÁLIA 3:0

Tatiana Golovinová - Alicia Moliková 7:5, 6:2 za 86 minút

Jerome Haehnel - Mark Philippoussis 4:1 - skreč, Philippoussis po 28 minútach odstúpil pre zranenie pravého kolena a Austrálčania z tohto dôvodu nenastúpili na miešanú štvorhru. Philippoussisa potom proti USA nahradil Nathan Healey.

RUSKO (1) - FRANCÚZSKO 3:0

Naďa Petrovová - Tatiana Golovinová 7:6 (2), 6:0 za 89 minút

Dmitrij Tursunov - Jerome Haehnel 6:1, 6:4 za 59 minút

Dmitrij Tursunov, Naďa Petrovová - Jerome Haehnel, Tatiana Golovinová 6:4, 6:2 za 67 minút

AUSTRÁLIA - USA (4) 2:1

Alicia Moliková - Ashley Harkleroadová 3:6, 6:4, 6:4 za 131 minút

Nathan Healey - Mardy Fish 5:7, 5:7 za 87 minút

Nathan Healey, Alicia Moliková - Mardy Fish, Ashley Harkleroadová 6:4, 7:5 za 70 minút

Tabuľka A-skupiny:
1. Rusko 3 2 1 6:3 13:6 100:74 4
2. Francúzsko 3 2 1 5:4 10:10 82:85 4
3. Austrália 3 2 1 4:5 8:12 80:101 4
4. USA 3 3 5:8 9:12 100:102

(vysvetlivky: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé stretnutia, sety, gemy, body - o poradí na 1.-3. mieste rozhodol vyšší počet vyhraných jednotlivých zápasov)

B-skupina:

INDIA - ČESKO (3) 2:1

Sania Mirzová - Lucie Šafářová 6:2, 6:2 za 55 minút

Rohan Bopanna - Tomáš Berdych 2:6, 2:6 za 46 minút

Rohan Bopanna, Sania Mirzová - Tomáš Berdych, Lucie Šafářová 6:3, 5:7, 10:6 - zápasový tajbrejk (do tabuľky sa ráta ako výsledok 7:6), za 89 minút

ŠPANIELSKO (2) - CHORVÁTSKO 3:0

Anabel Medinová-Garriguesová - Sanja Ančičová 6:3, 6:1 za 65 minút

Tommy Robredo - Mario Ančič 3:6, 7:5, 6:3 za 128 minút

Tommy Robredo, Anabel Medinová-Garriguesová - Mario Ančič, Sanja Ančičová 6:4, 6:2 za 70 minút

ČESKO (3) - ŠPANIELSKO (2) 2:1

Lucie Šafářová - Anabel Medinová-Garriguesová 4:6, 6:4, 6:4 za 145 minút

Tomáš Berdych - Tommy Robredo 7:5, 6:1 za 80 minút

Lucie Šafářová, Tomáš Berdych - Anabel Medinová-Garriguesová, Tommy Robredo 5:7, 2:6 za 77 minút

INDIA - CHORVÁTSKO 2:1

Sania Mirzová - Sanja Ančičová 6:2, 6:3 za 64 minút

Rohan Bopanna - Mario Ančič 6:7 (2), 6:7 (3) za 83 minút

Rohan Bopanna, Sania Mirzová - Mario Ančič, Sanja Ančičová 3:6, 6:3, 10:8 - zápasový tajbrejk, za 79 minút

ŠPANIELSKO (2) - INDIA 2:1

Anabel Medinová-Garriguesová - Sania Mirzová 3:6, 6:1, 6:3 za 100 minút

Tommy Robredo - Rohan Bopanna 6:2, 6:3 za 64 minút

Tommy Robredo, Anabel Medinová-Garriguesová - Rohan Bopanna, Sania Mirzová 7:6 (5), 2:6, 8:10 - zápasový tajbrejk, za 91 minút

CHORVÁTSKO - ČESKO (3) 2:1

Sanja Ančičová - Lucie Šafářová 5:7, 2:6 za 87 minút

Mario Ančič - Tomáš Berdych 7:6 (2), 6:4 za 90 minút

Berdych a Šafářová nenastúpili na miešanú štvorhru proti Ančičovcom.

Tabuľka B-skupiny:
1. Španielsko 3 2 1 6:3 14:8 115:94 4
2.  India 3 2 1 5:4 11:11 108:108 4
3. Česko 3 1 2 4:5 9:11 91:99 2
4. Chorvátsko 3 1 2 3:6 8:12 90:103 2

(vysvetlivky: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé stretnutia, sety, gemy, body - o poradí na 1.-2. a 3.-4. mieste rozhodol vyšší počet vyhraných jednotlivých zápasov)

Finále:

RUSKO (1) - ŠPANIELSKO (2) 2:0

Naďa Petrovová - Anabel Medinová-Garriguesová 6:0, 6:4 za 64 minút

Dmitrij Tursunov - Tommy Robredo 6:4, 7:5 za 88 minút

V miešanej štvorhre, ktorá nadobudla vyložene exhibičný charakter, vyhrali Španieli predĺžený set 8:6