Zuzulová s veľkým šťastím opäť v 2. kole obráku, na štarte prvá

TASR|6. jan 2007 o 12:31

Kranjska Gora 6. januára (TASR) - Obrovské šťastie v slalome s rovnakým prívlastkom mala v 1. kole sobotňajšej súťaže slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová.

V slovinskej Kranjskej Gore, ktorá zaskočila za neďaleký Maribor, zašla 30. čas, ako posledná sa kvalifikovala do 2. kola a získala tak najvýhodnejšiu štartovú pozíciu.

Zuzulovej sa po medzisviatočnom Semmeringu iba po druhý raz v kariére podarilo postúpiť do druhej polovice pretekov v najtechnickejšej alpskej disciplíne, predtým v piatich prípadoch jej čas na to nestačil a sedemkrát vypadla, trikrát na štart ráno nenastúpila. Pred Silvestrom bola v 1. kole na 24. priečke, ktorú v súhrne ešte o jednu vylepšila. Teraz však stáli pri nej naozaj všetci "lyžiarski svätí", keďže so štartovým číslom 51 sa so stratou 2,58 vo vyrovnanej súťaži zaradila na 29. pozíciu a po nej nasledovalo ešte 14 pretekárok. Medzí nimi zo super-G renomovaná Brydonová i špičkové slalomárky ako Stieglerová, Costazzová, Loesethová a najmä Jelušičová, druhá vo štvrtok v Záhrebe. Zuzulovú však napokon "trhla" iba menej známa Američanka Ludlowová, Stieglerovej k tomu chýbali 4 stotinky...

V 1. kole bola celkovo najrýchlejšia Rakúšanka Nicole Hospová (1:03,70), so stratou 28 stotín sekundy na druhej priečke Fínka Tanja Poutiainenová, tretia prekvapujúco Britka Chemmy Alcottová (+0,54), štartujúca s vysokým číslom 38.

Domov»Zimné športy»Zuzulová s veľkým šťastím opäť v 2. kole obráku, na štarte prvá