Slovenskí reprezentanti remizovali v kvalifikácii na ME vo Fínsku 27:27

TASR|11. jan 2001 o 08:50

Helsinki 10. januára (TASR) - Slovenskí hádzanárski reprezentanti remizovali vo svojom treťom zápase druhej skupiny prvej fázy kvalifikácie o postup na ME 2002 na pôde Fínska 27:27. Vyrovnávajúci gól Fínska inkasovali Slováci v záverečnej sekunde zápasu.

Fínsko - SR 27:27 (11:12)

Najviac gólov Fínska: Nordling 6, Koskui 5, Sjosdtje 5 - góly SR: Valent 7/1, Martanovič 6, Antl 4/3, D. Valo 4, Hučko 3, Čapka 2, Baran 1. Rozhodovali Kristiansen a Oie (obaja Nórsko), vylúčení 3:5, 7 m hody 2/2 - 4/4, ČK: Valent, 600 divákov.

Slováci boli počas celého prvého polčasu lepším družstvom a až do jeho záveru si udržiavali troj až štvorgólový náskok. Do šatní však už odchádzali iba s výhodou jediného gólu. V druhej časti hry sa Fíni výkonom hosťom vyrovnali a v jej polovici sa dostali do vedenia. Až v závere sa zverencom trénera Šipoša podarilo dvoma gólmi skóre opäť otočiť, no o víťazstvo prišli sekundu pred koncom.

Asistent trénera SR Štefan Katušák: "Sme veľmi šťastní, že sme získali bod, lebo ďalší zápas hráme doma. Prvý polčas sme boli lepší, no naša obrana nehrala dobre. Výsledok je cenný aj preto, že sme nepoznali reálnu silu fínskeho družstva."

Tréner Fínska Tomas Westerlund: "Jeden bod pre nás znamená víťazstvo, lebo ak s Belgickom vyhráme oba zápasy, v postupe nebude vadiť ani prehra na Slovensku."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenskí reprezentanti remizovali v kvalifikácii na ME vo Fínsku 27:27