Víťazom dvojhry v Adelaide mladý Srb Djokovič

SITA|7. jan 2007 o 09:32

ADELAIDE 7. januára (SITA) - Víťazom finále dvojhry na turnaji ATP Next Generation Club Adelaide International (dotácia 436 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v austrálskom Adelaide sa stal prvý nasadený ...

ADELAIDE 7. januára (SITA) - Víťazom finále dvojhry na turnaji ATP Next Generation Club Adelaide International (dotácia 436 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v austrálskom Adelaide sa stal prvý nasadený hráč Srb Novak Djokovič, ktorý v dramatickom finále zdolal domáceho Chrisa Guccioneho po setoch 6:3, 6:7 (6), 6:4. Dvadsaťjedenročný austrálsky tenista sa do finálového súboja prebojoval s voľnou kartou. Svetová šestnástka Djokovič hral v Adelaide vo skvelej forme, keď svoj prvý set stratil aj vo finálovom súboji a všetky predchádzajúce duely dokázal odohrať za menej ako jednu hodinu. "Bola to skvelá príprava na Australia Open. Počas finále som sa necítil najlepšie a často som bol pod tlakom. Snažil som sa však skoncentrovať na príjem servisu a mal som aj trochu šťastia," povedal devätnásťročný Djokovič, ktorý vyhral svoj tretí turnaj na okruhu ATP pri štvrtej účasti vo finále. Mladý Srb si hneď po zápase obliekol národný futbalový reprezentačný dres, ktorý dostal od srbskej federácie po tom ako sa dostal do najlepšej svetovej dvadsiatky.

Dvojhra - finále:

Novak Djokovič (1-Srb.) - Chris Guccione (Austr.) 6:3, 6:7 (6), 6:4 za 146 minút