Turnaj WTA Tour v Sydney - Hantuchová skončila

SITA|7. jan 2007 o 12:45

SYDNEY 7. januára (SITA) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová skončila už v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Medibank International (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Rebound ...

SYDNEY 7. januára (SITA) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová skončila už v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Medibank International (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v austrálskom Sydney. Slovenská fedcupová reprezentantka podľahla ôsmej nasadenej Češke Nicole Vaidišovej v dvoch setoch 1:6, 4:6. V generálke pred črtajúcim sa súbojom tejto dvojice v zápase úvodného kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 medzi SR - ČR, ktorý sa uskutoční 21.-22. apríla na Slovensku, si tak pripísala tretie víťazstvo v treťom vzájomnom meraní síl desiata hráčka svetového rebríčka. Obe predchádzajúce stretnutia sa uskutočnili vlani. Dvadsaťtriročná popradská rodáčka najprv prehrala práve v Sydney vo štvrťfinále 3:6, 1:3 (skreč, Hantuchová odstúpila pre problémy so žalúdkom) a potom v auguste v americkom San Diegu 4:6, 2:6. Slovenka štartovala v olympijskom meste už siedmykrát, 17-ročná rodáčka z Norimbergu len po druhý raz. Vlani ju až v semifinále zastavila Talianka Francesca Schiavoneová.