V Pokljuke víťazstvo Wolfa, Slováci nebodovali

SITA|18. jan 2007 o 16:15

POKLJUKA 18. januára (SITA) - Víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára 2006/2007 v biatlone v slovinskej Pokljuke sa stal 28-ročný Nemec Alexander Wolf. Rodák zo ...

POKLJUKA 18. januára (SITA) - Víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára 2006/2007 v biatlone v slovinskej Pokljuke sa stal 28-ročný Nemec Alexander Wolf. Rodák zo Schmalkaldenu, ktorý pred týmito pretekmi figuroval v celkovej klasifikácii SP na 24. mieste, zvládol trať bez jedinej streleckej chybičky za 22:41,4 min a na svoje konto si pripísal do celkového hodnotenia SP 50 bodov. Na druhom mieste dobehol so stratou 6,6 s švédsky reprezentant Björn Ferry a tretiu priečku si vybojoval rovnako ako minulý týždeň v rýchlostných pretekoch v Ruhpoldingu Nór Emil Hegle Svendsen. Aktuálny líder priebežného poradia SP Nór Ole Einar Björndalen v Pokljuke neštartuje. Vedúci pretekár hodnotenia šprintu v sezóne 2006/07 Michael Greis z Nemecka skončil vo štvrtkových pretekoch až na 12. priečke, napriek tomu si však obaja udržali líderské pozície.

Alexander Wolf, zverenec trénera Marka Kirchnera, dosiahol svoj tretí triumf vo SP, všetky v šprinte. V minulej sezóne bol v tejto disciplíne najrýchlejší v Osrblí a pred štyrmi rokmi triumfoval aj vo fínskom Lahti. Celkovo stál na stupňoch víťazov siedmykrát v kariére, z toho až tri razy sa mu to podarilo práve v Osrblí.

Slovenskí reprezentanti vo štvrtok v Pokljuke nebodovali. Najlepší Miroslav Matiaško skončil na 34. mieste a len o jednu priečku zaostal za svojím najlepším umiestnením vo SP v kariére, keď v sezóne 2003/2004 skončil v individuálnych pretekoch v nemeckom Oberhofe na 33. pozícii. Pavla Hurajta klasifikovali na 41., Mareka Matiaška na 48. a Pavla Nováka napokon až na 92. priečke zo 102-členného štartového poľa. S výnimkou Pavla Nováka si všetci vybojovali právo štartovať v sobotných stíhacích pretekoch na 12,5 km.

Výsledky - rýchlostné preteky mužov - Pokljuka:

1. Alexander Wolf (Nem.) 22:41,4 min (0 trestných okruhov), 2. Björn Ferry (Švéd.) +6,6 s (0), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +8,7 (1), 4. Nikolaj Kruglov (Rus.) +12,5 (1), 5. Zdeněk Vítek (ČR) +33,1 (0), 6. Sven Fischer (Nem.) +38,4 (1), 7. Vincent Defrasne (Fr.) +38,8 (1), 8. Wilfried Pallhuber (Tal.) +38,9 (0), 9. Ludwig Gredler (Rak.) +39,5 (1), 10. Sergej Rožkov (Rus.) +40,1 (1),... 34. Miroslav Matiaško +1:42,4 min (1), 41. Pavol Hurajt +1:55,9 (1), 48. Marek Matiaško +2:04,5 (2), 92. Pavol Novák (všetci SR) +4:49,6 (4)

Celkové poradie vo SP po dvanástich pretekoch (z 27 naplánovaných):

1. Ole Einar Björndalen (Nór.) 388 bodov, 2. Michael Greis (Nem.) 371, 3. Ivan Čerezov (Rus.) 338, 4. Björn Ferry (Švéd.) 324, 5. Nikolaj Kruglov (Rus.) 318, 6. Dmitrij Jarošenko (Rus.) 317, 7. Halvard Hanevold (Nór.) 289, 8. Andreas Birnbacher (Nem.) 283, 9. Maxim Čudov (Rus.) 258, 10. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 255,... 69. Marek Matiaško (SR) 3

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov (malý krištáľový glóbus) po siedmich pretekoch (z 11 naplánovaných):

1. Michael Greis (Nem.) 236 bodov, 2. Björn Ferry (Švéd.) 202, 3. Ivan Čerezov (Rus.) 181, 4. Nikolaj Kruglov (Rus.) 178, 5. Halvard Hanevold (Nór.) 166, 6. Sven Fischer (Nem.) 155, 7. Dmitrij Jarošenko (Rus.) 152, 8. Ole Einar Björndalen (Nór.) 151, 9. Andreas Birnbacher (Nem.) 147, 10. Maxim Čudov (Rus.) 138,... 64. Marek Matiaško (SR) 3