Slováci na ceste do play off o ME 2008 preskočili prvú prekážku

TASR|19. jan 2007 o 19:25

Brest 19. januára (TASR) Slovenskí hádzanári v piatok úspešne vykročili do turnaja 1. skupiny I. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2008 a v bieloruskom ...

Brest 19. januára (TASR) Slovenskí hádzanári v piatok úspešne vykročili do turnaja 1. skupiny I. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2008 a v bieloruskom Breste jednoznačne zdolali Cyprus 30:21. V boji o jednu z dvoch miesteniek do júnového play off o ME v Nórsku sa zverenci trénera Zoltána Heistera ešte stretnú v sobotu s Moldavskom a v nedeľu s domácou reprezentáciou.

Piatkový program uzavrie práve súboj Bieloruska s Moldavskom so začiatkom o 18.00.

Slováci sa v minulosti so súpermi z Afroditinho ostrova stretli iba raz a pred desiatimi rokmi v Nitre dosiahli vtedy rekordne najvyššie víťazstvo v samostatnej ére 38:19. Cyperčania však v modernom športovom stánku v Breste naznačili, že tentokrát nebudú takým ľahkým sústom a aj keď v prvom polčase Heisterov výber viedol už o sedem gólov, do prestávky hráči zo Stredomoria dokázali stiahnuť na rozdiel štyroch gólov. Slovákom príliš nevyšiel ani vstup do druhého polčasu a v prvých desiatich minútach sa Cyprus po viacerých npokazených útokoch slovenského výberu dokonca priblížil až na rozdiel jediného gólu (19:18). Favorizovaní slovenskí hráči ale nespanikárili, vrátila sa im strelecká efektivita a záverečnú dvadsaťminútovku zvládli už bez problémov.

Slovensko Cyprus 30:21 (16:12)

Zostava a góly SR: Štochl, Meluš Kukučka 7, Dudáš 1, Volentics 3, Baran 2, D. Valo 5, Antl 4, Polakovič 2, Tumidalský 2, T. Straňovský 1, M. Straňovský 4, Mazák, Marušák. Najviac gólov Cypru: Nikiforos 4, vylúčenia: 3:3, 7m hody: 5/3 3/2, rozhodcovia: I. Kostov a M. Kostov (obaja Bul.), 1000 divákov.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slováci na ceste do play off o ME 2008 preskočili prvú prekážku