Biatlonistka Slezáková 4. v šprinte, slalomárky neuspeli

SITA|21. jan 2007 o 15:42

TURÍN 21. januára (SITA) – Slovenská biatlonistka Petra Slezáková obsadila na ...

TURÍN 21. januára (SITA) – Slovenská biatlonistka Petra Slezáková obsadila na XXIII. svetovej zimnej univerziáde v šprinte žien na 7,5 km výborné 4. miesto. Dvadsaťpäťročnú rodáčku z Banskej Bystrice delilo od bronzovej medaily iba 13,3 sekundy a k cennému kovu jej nepomohla ani stopercentná strelecká úspešnosť. Solídne si počínala aj Ľubomíra Kalinová, ktorá skončila siedma aj napriek trom nepresným zásahom. Zlato si spomedzi 51 štartujúcich vybojovala Darja Domračevová z Bieloruska pred sesterskou dvojiciou Valj a Vity Semerenkových z Ukrajiny. Slezáková za víťazkou zaostala o 37,8 sekundy.

V šprinte biatlonistov na 10 km skončil Dušan Šimočko v konkurencii 50 pretekárov ôsmy, keď v ľahu aj v stoji netrafil po dva terče. Za víťazným Andrejom Makovejevom z Ruska zaostal o 1:39,4 min. Hneď za Šimočkom kalsifikovali na 9. mieste ďalšieho slovenského reprezentanta Mateja Kazára, ktorý sa o lepšie umiestnenie pripravil slabšou streľbou: z 10 terčov netrafil rovnú polovicu a musel absolvovať až 5 trestných okruhov.

V alpskom lyžovaní sa Slovenky v nedeľňajšom slalome nepresadili. Kristína Sobeková obsadila v konkurencii 93 pretekárok 29. miesto, Petra Gantnerová bola 31. a Dominika Siráňová neodkončila 1. kolo.

Výsledky:

BIATLON:

Ženy – šprint na 7,5 km: 1. Darja Domračevová (Biel.) 25:07,7 min (2 tr. okruhy), 2. Valj Semerenková +20,0 s (2), 3. Vita Semerenková (obe Ukr.) +24,5 (2), 4. Petra Slezáková +37,8 (0),... 7. Ľubomíra Kalinová +1:13,8 (3), 27. Zuzana Hasillová (všetky SR) +2:57,9 (1).

Muži – šprint na 10 km: 1. Andrej Makovejev 27:37,9 min (2 tr. okruhy), 2. Sergej Tarasov (obaja Rus.) +15,3 s (1), 3. Sergej Sednev (Ukr.) +29,5 (1),... 8. Dušan Šimočko +1:39,4 min (2), 9. Matej Kazár +1:58,3 (3), 38. Tomáš Sanitra +5:09,0 (3), 39. Peter Vozár (všetci SR) +5:10,8 (5).

ALPSKÉ LYŽOVANIE:

Ženy – slalom: 1. Katarzyna Karasinská 1:36,09 min, 2. Aleksandra Klusová (obe Poľ.) +0,25 s, 3. Alenka Keurnerová a Petra Robniková (obe Slovin.) +0,52,... 29. Kristína Sobeková +7,06, 31. Petra Gantnerová +7,72, Dominika Siráňová (všetky SR) nedokončila 1. kolo.