Australian Open - dvojhra dievčat - Úspešný vstup K. Kučovej

SITA|22. jan 2007 o 01:42

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenská tenistka Kristína Kučová v pondelok vyhrala v 1. kole dvojhry dievčat na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, ...

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenská tenistka Kristína Kučová v pondelok vyhrala v 1. kole dvojhry dievčat na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) nad Thajčankou Noppawan Lertcheewakarnovou za 55 minút 6:3, 6:1. Šestnásťročná členka TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava a NTC, ktorá ešte v sobotu hrala vo finále na prípravnom podujatí tejto vekovej kategórie v Nottinghille na periférii Melbourne (v rozhodujúcom zápase bola aj týždeň pred tým v Traralgone), potvrdila ako pätnásta nasadená úlohu favoritky, keď svoju ázijskú súperku predčila v štatistike víťazných úderov (26:19) a urobila výrazne menej nevynútených chýb (13:23). Úradujúca držiteľka domáceho titulu Talent roka, aktuálne 24. na mládežníckom rebríčku Medzinárodnej tenisovej federácie ITF, sa v 2. kole premiérovo počas kariéry stretne s 15-ročnou Poľkou Katarzynou Piterovou, ktorej patrí 62. miesto v renkingu.