Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
NENAD ZIMONJIČ, JELENA JANKOVIČOVÁ (SRB.) - MAHEŠ BHUPÁTHÍ, DANIELA HANTUCHOVÁ (INDIA/SR) 4:6, 7:6 (3), 10:8 - ZÁPASOVÝ TAJBREJK, ZA 122 MINÚT

Hantuchová vyradená v mixe, v pondelok hrala vyše šesť hodín

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v pondelok strávila na troch rôznych dvorcoch v Melbourne v troch stretnutiach na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open ...

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v pondelok strávila na troch rôznych dvorcoch v Melbourne v troch stretnutiach na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) spolu 369 minút, čiže viac ako šesť hodín. Na záver tejto tortúry 23-ročná popradská rodáčka a Ind Maheš Bhupáthí veľmi nešťastne prehrali v 1. kole miešanej štvorhry v Aréne Margaret Courtovej s takisto nenasadeným srbským tandemom Nenad Zimonjič - Jelena Jankovičová za 122 minút 6:4, 6:7 (3) a 8:10 v tzv. zápasovom tajbrejku. Dvojica, ktorá slávila úspech na US Open 2005, pritom v druhom sete viedla už 4:1 s dvoma brejkami, neskôr za stavu 6:5 podávala na víťazstvo a v dlhšej rozhodujúcej skrátenej hre nezužitkovane obrátila vývoj z 0:4 na 7:5. Hantuchová v tejto disciplíne stratila sériu desiatich úspechov.

Predtým v pondelok držiteľka kompletnej zbierky grandslamových mixových trofejí podľahla v Aréne Roda Lavera Belgičanke Kim Clijstersovej v 4. kole (osemfinále) dvojhry žien za 79 minút 1:6, 5:7, potom sa však na dvorci č. 2 presadila v ženskej štvorhre. S Japonkou Ai Sugijamovou ako šieste nasadené postúpili už do utorňajšieho štvrťfinále (tretí zápas na dvorci č. 3, začiatok približne po 3.30 h SEČ), keď zdolali španielsko-indickú dvojicu Anabel Medinová-Garriguesová - Sania Mirzová za 168 minút 7:6 (5), 6:7 (5), 6:2 a budú hrať s dvojicou Cara Blacková, Liezel Huberová (3-Zimb./JAR).

Hantuchová štartovala v miešanej štvorhre na Australian Open piatykrát. Hneď pri premiére v roku 2002 po boku Kevina Ullyetta zo Zimbabwe získala titul, ale predvlani sa pri predchádzajúcej účasti porúčala už v 1. kole, a to ako partnerka Bahamčana Marka Knowlesa. Zaujímavosťou je, že v pondelok sa Zimonjič dočkal revanšu za finále mixu na spomenutých US Open 2005, kde však účinkoval spolu so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou.

Miešaná štvorhra - 1. kolo:

Nenad Zimonjič, Jelena Jankovičová (Srb.) - Maheš Bhupáthí, Daniela Hantuchová (India/SR) 4:6, 7:6 (3), 10:8 - zápasový tajbrejk, za 122 minút