Prevládne pozitívny dojem

Hantuchová ostala v Austrálii v hre iba vo štvorhre. Vo dvojhre i v miešanej štvorhre vypadla. (Autor: REUTERS)
23. jan 2007 o 00:00

Australian Open: Hantuchová - Clijstersová 1:6, 5:7 v osemfinále za 80 minút, Daniela ostala len vo štvorhre.

Slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie vo dvojhre. Neprešla cez vysokú favoritku Kim Clijstersovú, opäť prehrala vo dvoch setoch a zhoršila si vzájomnú bilanciu na 0:9. Bola však veľmi blízko, aby predviedla podobný zvrat ako v predošlom zápase proti Harkleroadovej.

Slovenka vyhrala úvodný gem, no potom stratila deväť za sebou. Belgičanka úradovala forhendom, skvelým pohybom, predvádzala gymnastické šnúry, body jej pridávali aj chyby slovenskej tenistky.

Za stavu 1:6 a 0:3 svietil pomer fiftínov 17:40 a 35 odohra­tých minút. Zvyšok setu trval oveľa dlhšie než všetko predtým. Daniela získala hru pri podaní, vzápätí brejk späť, Clijstersová trochu znervóznela a bol z toho zápas, ktorý prebudil Arénu Roda Lavera.

Za stavu 4:4 a 15:0 mala Daniela nahranú krátku loptu, ale jej bekhendový volej šiel do siete. Súperka si podanie udržala a v ďalšej hre mala tri mečbaly. Hantuchová všetky skvele zvrátila a vyrovnala na 5:5. Znovu viedla 15:0, keď prišlo v nepríjemnej chvíli jediné eso Belgičanky za zápas a jej najprudšie podanie vôbec (181 km/h). Clijstersová premenila piaty mečbal. Večer absolvovala naša tenist­ka ďalšie dva zápasy, vo štvorhre postúpila už do štvrťfinále.

V mixe vyzerala vyčerpaná, vedno s Bhupátím neudržali vedenie 6:4 a 4:1, ani 7:5 v supertajbrejku a vypadli v 1. kole.

Hantuchová: Z Austrálie odchádzam spokojná

Slovenská jednotka obhájila na Australian Open lanské osemfinále a odišla z dvojhry spokojná: „Vzhľadom na to, že som chorá po Sydney ani nevedela, na čom budem, odnášam si pozitívny dojem.

Poriadne dlho som si zahrala tenis v štyroch zápasoch a v posledných troch som bojovnosťou otáčala skóre. Škoda osemfinále, bola som blízko.“

Aj keď je vzájomný stav s Clijstersovou 0:9, Slovenka dosiahla proti nej výsledkovo najlepší set za päť rokov - 5:7. Posledných šesť stretnutí prehrala všetkých 12 setov hladko s najtesnejším výsledkom 4:6 a celkovým pomerom hier 25:72. Včera nebolo ďaleko ku zvratu.

„Proti Kim musím premeniť všetky malé šance a presadiť sa vlastným útokom, lebo zadarmo nedá nič. Verila som, že sa mi snáď podarí to isté, čo proti Harkleroadovej, ale ten gem na 5:5 ma stál toľko síl, že v závere ma už popreháňala. Na môj štýl tenisu je to najnepríjemnejšia súperka. Všetko vracia späť - returny, smeče či za normálnych okolností víťazné voleje. Bola na tom fyzicky lepšie, nevedela som s ňou hrať vyrovnane celý zápas, najmä v prvom sete dominovala na dvorci vo všetkých smeroch. Ak bude takto hrať stále, vyhrá turnaj.“

Clijstersová bola stručnejšia: „Pustila som súperku do zápasu jediným strateným podaním. Dovtedy som ovládala dvorec, každé jej druhé podanie a kratšiu loptu som využila na útok a vedela som, ako ju donútiť k chybám. V druhom sete už Daniela musela zariskovať a začalo sa jej dariť. Je to dobrá tenistka. Hrala presne to, čo ja zvyčajne hrám proti nej. Vytiahla moje zbrane. Znervóznela som. Pekne som však zvládla záver.“