Univerziáda: Biatlonistka Slezáková štvrtá, hokejisti podľahli Kanade

SITA|23. jan 2007 o 07:18

TURÍN 23. januára (SITA) - Slovenská biatlonistka Petra Slezáková v pondelok na XXIII. svetovej zimnej univerziáde opäť siahala na medailu. V stíhacích pretekoch na 10 km obsadila 4. miesto, keď ju od ...

FTURÍN 23. januára (SITA) - Slovenská biatlonistka Petra Slezáková v pondelok na XXIII. svetovej zimnej univerziáde opäť siahala na medailu. V stíhacích pretekoch na 10 km obsadila 4. miesto, keď ju od bronzovej Bielorusky Kolinčikovej delilo necelých 26 sekúnd. Pre 25-ročnú rodáčku z Banskej Bystrice to bola už druhá štvrtá priečka na SZU v Turíne, v nedeľu v šprinte na 7,5 km jej na bronzovú medailu chýbalo 13,3 sekundy. Do prvej desiatky sa napriek katastrofálnej streľbe (9 trestných okruhov), ale zásluhou výborného bežeckého výkonu dostala aj Ľubomíra Kalinová, ktorá obsadila 9. miesto. Zlato si vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková, ktorá svoju sestru Valj predstihla v dramatickom finiši iba o 0,1 sekundy.

V stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km skončil Dušan Šimočko na 6. mieste. Od tretieho v cieli Rusa Tarasova ho delilo len 35 sekúnd. Dvadsaťtriročného Šimočka o medailu pripravila nepresná streľba v stoji. "Po dvoch nulách v ľahu a jednej chybe v prvej streľbe v stoji som v druhej netrafil až tri terče. Ak by som minul len raz, mal by som s veľkou pravdepodobnosťou medailu," tvrdil po pretekoch Dušan Šimočko, ktorý na trať stíhacích pretekov vybiehal ako ôsmy v poradí, takže celkovo sa posunul o dve miesta. Solídne si počínal aj Matej Kazár, aj on zaznamenal posun - z 9. na 7. miesto.

V pondelok dokončili 2. kolom ešte na minulý piatok plánovaný obrovský slalom žien. Z trojice Sloveniek skončila najlepšie Petra Gantnerová - tridsiata.

Slovenskí hokejisti prehrali v pondelňajšom stretnutí s favorizovanou Kanadou 0:8 (0:2, 0:3, 0:3), zavreli si tak dvere do semifinále turnaja a budú hrať iba o konečné piate miesto. O ich súperovi sa rozhodne až v stredu 24. januára v dvoch súbojoch A-skupiny Taliansko - Česko a Kazachstan - Fínsko. "Dnešný duel jednoznačne pokazil rozhodca, ktorý ho absolútne nezvládol. Inkasovali sme 13 dvojminútových, 2 päťminútové a jeden desaťminútový trest, navyše dvaja hráči boli vylúčení aj do konca stretnutia. Sedem z ôsmich gólov sme dostali v oslabení, čo rozhodlo. Ja sa nerád vyjadrujem k rozhodcom, ale teraz mal hlavný arbiter naozaj úplne rozdielny meter na nás a súpera. Zajtra pôjdeme na pohovor k supervisorovi turnaja. Vieme síce, že tým nič nedosiahneme, no musíme na dnešný výkon muža v pruhovanom poukázať," povedal pre agentúru SITA manažér Roman Štamberský.

BIATLON:

Ženy - stíhacie preteky na 10 km: 1. Vita Semerenková 38:27,6 min (1 tr. okruh), 2. Valj Semerenková (obe Ukr.) +0,1 s (1), 3. Ľudmila Kolinčiková (Biel.) +1:13,5 min (2), 4. Petra Slezáková +1:39,4 (2),... 9. Ľubomíra Kalinová +4:23,6 (9), 20. Zuzana Hasillová (všetky SR) +6:24,7 (4).

Muži - stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Andrej Makovejev 39:26,9 min (5 tr. okruhov), 2. Jaroslav Soukup (ČR) +32,8 s (1), 3. Sergej Tarasov (Rus.) +2:10,6 min (8),... 6. Dušan Šimočko +2:45,6 (4), 7. Matej Kazár +2:52,6 (5), 31. Peter Vozár +10:16,6 (7), 34. Tomáš Sanitra (všetci SR) +11:52,1 (6).

ALPSKÉ LYŽOVANIE:

Ženy - obrovský slalom: 1. Camilla Alfieriová (Tal.) 2:00,28 min, 2. Ana Kobalová (Slovin.) +0,36, 3. Sarah Schädlerová (Licht.) +0,63,... 30. Petra Gantnerová +8,46, 37. Kristína Sobeková +9,98, Dominika Siráňová nedokončila 1. kolo.