Australian Open: Stop slovenským juniorom v osemfinále

SITA|24. jan 2007 o 04:54

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Stredajšie zápasy osemfinále znamenali konečnú pre oboch najlepších slovenských juniorov vo dvojhre na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Stredajšie zápasy osemfinále znamenali konečnú pre oboch najlepších slovenských juniorov vo dvojhre na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace). Najvyššie nasadený tenista chlapčenskej dvojhry, 17-ročný Martin Kližan podľahol v osemfinále nenasadenému Austrálčanovi Brydanovi Kleinovi za 122 minút 2:6, 7:6 (3), 1:6. Kližan, ktorý je minuloročným víťazom juniorského turnaja na Roland Garros v Paríži a súčasnou juniorskou svetovou dvojkou, prehral s o pol roka mladším 73. hráčom juniorského renkingu na víťazné údery 21:47 a výrazne horší bol aj v úspešnosti I. podania (52% - 73%). Klein, ktorý minulý týždeň na prípravnom podujatí v Nottinghille vyhral zhodou okolností s iným Slovákom Andrejom Martinom extravagantným skóre 6:0, 0:6, 6:0, zahral 16 es oproti jedinému v podaní Kližana.

Ešte menej ako Kližanovi sa darilo v osemfinále Kristíne Kučovej. Šestnásťročná Slovenka v pozícii pätnástej nasadenej hráčky nestačila na najvyššie nasadenú Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú a podľahla jej hladko za 74 minút 0:6, 3:6. Iba 15-ročná Pavľučenkovová je aktuálnou dievčenskou svetovou jednotkou a do štvrťfinále postúpila úplne suverénne. Svedčí o tom najmä bilancia víťazných úderov